1. 1.
    Kesin "El alem ne der" cümlesini bulanın icat ettiği saçmalık koleksiyonundan bir saçmalık. Ben bir bireyim ve sürünün kitleler halinde benim yapacaklarımı yapacağı ihtimali ile ilgilenmeden bir şeyler yapmalıyım. Sözde O kadar geri zekalı bir topluma sahipmişiz ki; Kitle sinerjisinin en baba baz aldığı şey, "örnek alıcam ben bunu ya" dediği her nane; diğerlerinin yaptığı en basit şeyler oluyor nedense?

Hiçkimse, "onun kızı bilim kadını oldu, ahan da örnek aldım ben de olucam" demiyor?
    Böylesine tembellik hastalığı ile cebelleşen bir toplum için önceliklerime durun hele diyemem.

Üzerime rahat bir şeyler alıp geliyorum, birazdan örnek almaya başlayın beni.
    1 -3 ... liliith
  2. 2.
    Toplumda, beli makam ve mevkilere gelmiş, adının ağırlığı ve önemi olan, halkın sevip sayarak hayran olduğu insanların topluma örnek olma sorumlulukları vardır.

Olumlu yönleriyle topluma önderlik ederler, olumsuz yönleriyle de gene aynı toplumu sinsice zehirleyerek olumsuzluğun normalleşmesine neden olabilirler.
    Hassas bir dengedir ve önemlidir.
    6 ... zeytinyagli dolma kalem
  3. 3.
    televizyona çıkan saçma sapan "ünlü" her kişinin üzerine vazife olduğunu düşündüğü kavram.
    2 -2 ... lagrimilla