bugün

Türkiye'de örneğine çok rastlayabileceğiniz bir kadın türü. Eşinin/sevgilisinin herhangi bir davranışına sinir olmuştur ve bunu toplum içinde bizatihi aşağılayarak, yer yer ağza alınmayacak hakaretlerle pekiştirerek ortaya koyar.

Elbette ki kadının da erkeğe sinir olma hakkı var. Lâkin geneli onuru için yaşayan erkek türü hele de kadının çenebazlığına yetişemiyorsa şiddete başvurmak zorunda kalır. Evet erkek kadını dövmemeli de, kadın da dayak yemek için yanını yönünü sürtmemeli.

Bir de bunu kocasının/sevgilisinin arkasından yapan tipler var ki; eğer dedikodusunu yaptığı kişi başka bir erkekse, misal evlisin dendiği vakit "aman boş ver o öküzü" gibi şeyler diyorsa büyük ihtimalle orospu damarı tutmuş iş bir kadındır.

Dostlarım, yarenlerim, Romalılar.

Cennetten kovulan bu yaratığa kesinlikle güvenmeyiniz. Kadın Safkan bir şeytandır.
seks kölesi olmak isteyen kadındır.
penisle ağzına vurulup susturulması gereken kadın.
(bkz: dirty talk)
sinirli kadındır. hatta o kadar sinirlidir ki, o zavallı adamın sesi çıkmıyorsa, ve onları evlilik gibi bir son bekliyorsa, muhtemelen erkeğine hakaret etmekten çekinmeyen bir kadın, adamı erken yaşta çökertecektir. olan adama olacaktır. ayrıca ben bu tarz insanları çeken erkek ya da kadınlara profesyonel sevgili diyorum. gerçek ve içten bir sevgili sevdiği insanı kırabilir mi? toplum içinde küçük düşürebilir mi?
Benim çalıştığım yerde bir adet bulunur bundan.

Kocası universitede doçent, adamın sayesinde lise mezunu olmasına rağmen hasbel kader memur olmuş yıllar önce. Adamı telefonda bir azarlıyor ben utanıp odadan çıkıyorum.

Böyle kadın almayın. Aldıysanız da boşayın derhal.
salak ya da affedemeyeceği şeyler yaşatılmış kadındır. iki durumda da yanlış yoldadır.
zopayı hak eden kadındır. ama daha mühimi, ona terbiyeyi veremeyen kocanın ahmaklığı... ulan ağzına iki şaplatsaydın ta en başta bak bakalım ağzını gere gere ileri geri konuşabilir miydi?! neyse geç sayılmaz...
Genelde +45 üzeri kadınlardır.
her erkek elbet kadın zılgıtını tadacaktır. Kaçınılmaz sondur.
ılışkılerınde saygının kalmadıgı,zorakı evlılık surecine gırıldığının gostergesıdır.mantıklı ne erkek ne kadın toplum arasında bırbırını aşağılamaz.
suç kendinde değil, ona bu cüreti veren erkeğinde olan kadındır.
sarı ve yagli saçlara sahip bakkala terliklerll ile giden kadindir.

(bkz: mahalle karısı)
kültürden yoksun kadındır. dövülmesi vacip, sevilmesi caizdir.
Bunların stresini en iyi alabilecek şey bağırmak değildir.
gerek kadin gerekse erkek her ikisi de iğrenç karakterdir!
Ayip eden kadindir. Hic kimsenin birini kucuk dusurmeye hakki yok.
Hosuna gitmeyen bir hali, hareketi varsa kenara ceker usluplu bir sekilde soylersin.
Ya cok simariktir ya da cok bunalmistir.
karakterli erkekler tarafından kim olursa olsun ve ne kadar güzel olursa olsun tercih edilmeyecek kadındır. hatta burcu esmersoy bile olsa.
not: son verdiğim örnekten emin değilim.
ilişkide geri sayımı başlatmıştır.
doğum tarihi muş'tur. çivili sopayla hafifçe dövüp korkutmak gerekir.
aniden herkes tarafından korkulan dominant kadın tipine benzetilen kadıncağızdır kendisi.
Bir dk daha yanında durulmaması gereken kadın.
Bazı durumlarda haklıdır. ayrıca başlık sahibi arkadaşa bir hatırlatma. annen de bir kadın canım kardeşim.