1. 1.
  bunun farkına varmak için boş cami fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmaya gerek yok. akşam açın da bir haberleri izleyin. güzelim ülke ne hale geldi. hırızı, katili, dolandırıcısı, sapığı kol geziyor.
  3 -1 ... bedreddin
 2. 2.
  Turlu suclar din ile bagdastirilamaz.
  Bagdasmis olsa seriat diye bisey dusunulemezdi bile.
  Bak bunu dusunmem 15 saniyemi aldi.
  1 -3 ... endless pain
 3. 3.
  insanlık dini normlarla belirlenen ahlak kurallarının ötesinde, medeniyetle ve kalabalık hayatlarla gelen yeni bi ahlaki sisteme adapte oluyor. dinden bağımsız oluşuyor bu ahlaki sistem, kuralları dinle ilgisiz var oluyor, gelişiyor ve benimseniyor. dinin esas yüklendiği hukuki ve sosyal sorumluluğu kendisi sağlayarak dinin yalnızca ruhani boyutunu bırakıyor geriye.

  burda da zaten ruhun ihtiyaçlarını karşılamak için her gün daha fazla yol öğreniyoruz. bunlar da yine dinlerden bağımsız gelişiyor.

  insanlık tanrıya karnını doyurup yerine bilgiyi koydu. işi biten her şeyi yok ettiği gibi, sıra dinlere de geldi. bence o sürecin içindeyiz ve bi kaç yüzyıl içinde daha da derinine gideceğiz.
  4 ... corbadaksinekkanadi
 4. 4.
  sanki eskiden daha farkliydi dediğim olay.
  1 -1 ... chocolatefish
 5. 5.
  uzaklaşıversin. din iyi bir şey olsa insanlar ondan uzaklaşmazdı.
  3 ... taciturnn
 6. 6.
  mezepotamya da dönen ibnelikler yüzündendir. üst komşumuz emekli imam bile akşamları bir küçük açmaya başladı balkonda müslüm dinliyor.
  2 ... kafam bir milyon