1. 1.
  yandaş ve candaş akp' li nevzat çiçek' in sorduğu soru. dün gece fatih camii' nde çekilmiş resimleri paylaşmış.
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  https://twitter.com/nevza...status/976942490786951168

  ve şu tweet' i atmış:" Kandil Gecesinin bu saatinde Fatih Cami
  Geçmiş yıllardaki kandillerde bu saatlerde burası kalabalık olur bu saatlerde Tesbih Namazı kılınırdı...Toplum mu dinden uzaklaşıyor yoksa... " nevzatçığım siz bu kafayla böyle giderseniz, daha böyle çok ağlarsınız.

  neden hayret ediyorlar anlamadım. deve sidiğinden tut, yanmaz kefene, üç kaatçı müteahhidin konut satması için fetva vermekten tut, çiftlik banka, yataktan yorgandan cinsellik ve zina çıkaranından tut, ketçaptan tahrik olana, elinde silahla, uçakla, tankla, canlı bombayla insanlarımızı katladenlerden tut 6 yaşında ki çocuklarımıza nikah kıyılabilire. bunlara göz yumarsan, bunları yolda sokakta, minberde, devlette hazineden ihya edersen daha böyle çok cami göreceksiniz.

  not: din adına her pisliği yapanlar, din sahibi değil dinin düşmanıdır. bunlar varken islam' ın düşmana ihtiyacı yoktur. bunlar yeter.
  18 -2 ... eratosthenes
 2. 2.
  evet, insanlar muaviye yezid dininden, dirar mescidlerinden uzaklaşıp aklın ve bilimin güvenli limanına ulaşıyor. ne akp, ne ışid bu gidişi durdurabilir.
  6 -4 ... tarihselmaddeci
 3. 3.
  hem uzaklaşıyor, hem de daha kendi içinde yaşamaya başlıyor bence.
  3 ... drdolantin
 4. 4.
  Niye? Gelişiyor muyuz ki?
  2 ... kardabi
 5. 5.
  iman ile paranın kimde olduğu belli olmaz.
  1 ... monk of monkmountain
 6. 5.
  camileri siyaset propagandası yapılan yerler haline getirir, din görevlililerini de partizan memur yaparsan olacağı o. durum böyle iken sonucun farklı olmasını mı bekliyordunuz nevzat bey?
  2 ... ecinni
 7. 6.
  Sözde uzaklaşmıyoruz ama uygulama noktasında sorunlar yaşanıyor igrenc derece de olan tecavuz vakaları cinayetler ensest ilişkiler.
  1 -1 ... f4rukkk
 8. 7.
  yanıtı, laikliğin gerçek dindarlık için gerekli olduğu tezine karşı çıkanları haksız çıkaran sorudur.

  toplum elbette dinden uzaklaşıyor. siz bakmayın kafileler halinde umreye gidenlere filan. eğer dini çürük siyasete, ticarete, ihalelere alet edersen belki zarfı görürsün ama mazruf kalmaz ortada...

  hale bak! mazrufun olmadığını zaten biliyorduk ama zarf da kalmayacak bu gidişle.

  neyse, şikayetim yok. müminler düşünsün...
  7 -1 ... rumeli71
 9. 8.
  din yükselişe geçtiğinde siyaseti baskılayacak ve totaliter bir yönetime dönüştürecektir, baskıdan bunalan kitleler dinden uzaklaştıkça meşruiyet temeli arayışına giren toplum evrilecek ve boşluğu ideolojiler dolduracaktır. dini alt edebilen seküler ideolojiler tabanda din ölçeğinde otorite oluşturamayacak ve bu boşluğu da güç kullanımı kapatacaktır. din devleti ele geçirmek devlet de dini iktidardan dışlayabilmek için sürekli didişirken sırtımıza sırayla bir din bir ideolojiler binip duracaktır.
  3 ... ibni maymun
 10. 9.
  toplum dinden uzaklaşıyor mu yoksa sorusu
  uzaklaşıyor mu ? değil, uzaklaştı.
  5 ... teflon