1. 1.
    (bkz: ülkeyi terk etme sebepleri)

çevreyi rahatsız eden insana, doğaya, hayvanlara kati suretle saygıları olmayan sözde gençlerdir.

"doğulu"dan kastımı herkes anlamıştır diye tahmin ediyorum. sırf , her türlü saygısızlığı yapıp akabinde burada mağduru oynayıp akabinde biz duyarlı insanları ırkçılık yapmak ile itham edecek göteleklerle uğraşmamak için.

uzun zamandır dikkatimi çekiyor bu durum arkadaşlar. bahsettiğim bu sözde gençler 8'er, 10'ar kişilik gruplar halinde sokaklarda, parklarda, caddelerde adeta terör estiriyorlar.

en ufak bir tepkinizde duruma göre ya küfür ya da sataşma ile karşılık görebiliyorsunuz. anlatmaya gerek yok ama, sanki hepsi aynı fabrikadan çıkmış gibi bu saygısız, insanlıktan nasibini almamış ergenlerin.

şişme yelek, altına sweat shırt, bol paça kot pantolon ve taklit markalı spor ayakkabı. saçlarının yanları 3 numara orta kısmı ise punkçı gibi havada.

her neyse giyim tarzları, saç modelleri konumuz değil. bu konuda yargılama hakkımız da yok zaten. konu insanları rahatsız etmeleri.

hem de her yönden. bakın bu tiplerin hırsızlık yaptıklarına bile şahit oldum ben. çaldıkları cep telefonlarını yine kendileri gibi zihniyete sahip kendini "esnaf" addeden itlere getirip satıp paraları aralarında pay ediyorlar.

demem o ki; anne ve babalara bu konuda çok büyük sorumluluk düşüyor. sabahtan akşama kadar dışarıda olan çocuklarının ne yapıp ne ettiği ile ilgilenmeyen ebeveynler bu konuda ilk sorumlulardır.

okul falan zaten hak getire. kendileri gitmiyorlar onu geçtim bir de okul önlerinde öğrencileri rahatsız ediyor az zıvanadan çıkanları torbacılık yapıyorlar.

akıllanacakları da yok bence. şahsen ben elimden geldiğince uzak duruyorum. tavsiyem siz de uzak durun. dilimin döndüğünce bu tiplerin insanlara karşı nasıl zarar verdiğini anlatmaya çalıştım, umarım bir kaçına ulaşır da daha dikkatli davranırlar.
    ... frktmz krds frktmz
  2. 2.
    "aşiret halinde ", " sürü halinde", "kabile olarak", " çete halinde" denebilirdi.

her zaman en büyük güç kaynakları kalabalık oluşları, birarada olmaları oldu. bunu biz de yapabilseydik, bir araya bu kadar çabuk gelebilseydik...
    ... radiolarian