1. .
    samimiyetsizlikleri bir bir ortaya çıkardığını düşündüğümünün şarkısı, turnusol kağıdı, aferin hapı, dopin-şoping, şappi şappiii!

    topluluk... biraz açalım. açalım da erotik olsun. pornoya bile evriltirim ben bunu şimdi. yarım saat oldu senarist hala konuya giremedi. sabır ya sabır! topluluk derken; iki üç kişiden, bir sınıftan, bir amfiden ya da kumsal ateşi başında toplanmış özenti gençlerden bahsediyorum. yaftalıyorum mamafih düşünüyorum.

    banttan ya da canlı duygusal bir parça başlamayagörsün böyle anlarda. topluluğun her bir ferdi uzaklara bakıp, dalıp gidiyor. ama istisnasız hepsi. neden? neden bir iki tane fırlama çıkıp şarkıyı piç etmeyi denemiyor. "duygusal parça çalınca boşluğa bakıp ağlamaklı olasığız, sevgilisi olanlar sevgililerinin ellerini tutalar, gözyaşlarını yayalayalar haa!" diye bir anayasal zorunlukluk, bir dini fariza mı var?

    ben de böyle anlarda boşluğa dalarım. ama anılarımı falan düşünmem. izlediğim komik videoları ya da komik olayları düşünürüm. derken kendi kendimi gülme krizine sokarım zaten. o anda topluluğun üzerine serpilmiş ölü humusu dağılır. herkes "gene sikti şarkıyı" der ben katılırken. amcık ne düşünüyordun sanki! seni mahzun olmaktan, kederli takılmaktan kurtardım işte! bana minnettar olacağı yerde bu samimiyetsizliğe son verdiğim için küfediyor. değerim anlaşılmalı! sermayelerin pija'sı olmayacağım
    1 -1 ... yeni pijama kokusu