bugün

uyanınca 'acaba uyurken herhangi bir kötü harekette bulundum mu' diye akla soru getirilen eylem.
horlamadan ya da salya akıtmadan yapıldığı sürece güzeldir, baldan tatlıdır.
bursa da trafiğin yoğun olduğu saatlerde yapılması mantıklı olan davranıştır. özellikle de 19/b otobüslerinde (ismetiye-heykel) uyumak oldukça zevklidir.
abartıp yanında mini puff yastik getiren tiplerinede rastlanmıstır.
hayatlarında hiç uyuyakalmadıklarını sanan insanların anlayamayıp yadırgadıkları olay.
(bkz: günde 12 saat çalışmak) (bkz: trafik)
canta, mont ya da bilimum yumusak nesneleri yastik yapmak suretiyle cama yaslanarak, otobüsün ritmik sarsma hareketleriyle vücudun agirlasmasi ve anlik olarak icin gecmesi/yüregin tutmasi. ama bu tatli ic gecmeleri sadece cok kisa bir an olarak meydana gelir,zira otobüsün ilk durakta durmasi üzerine bu tatli mayhoslugun yerini sicrayarak uyanma hadisesine birakmasi muhtemeldir.
bir de otobüste yer vermemek icin uyuma numarasina yatanlar vardir ki ayri bir baslik altinda islenmesi daha dogru olur.
gece uyumus ya da uyumamıs olmanın farketmedigi, yapılan en guzel uykudur, bir de kulakta hafiften bir müzik olup kısa bir kestirme ise tadından yenmez, ayrıca ozellikle istanbul'daki otobus yolculuklarının 1, 1 bucuk saat kadar surmesi de en onemli nedenlerinden biridir

(bkz: hanım kos tespitci gelmis)
benim de uyuz oldugum bir durumdur.etrafindaki guzel kizlari ve ilginc insanlari gormek varken neden uyurlar anlamam.aksam uyumadin,belgesel izlemedin al sana firsat iste.yazik cok yazik.
(bkz: ne oluyor lan bana)
(bkz: yazis tarzim degisti)