1. 1.
    çirkin okuyorsa şov;
    güzel okuyorsa kültür işte kültürün dibi, kültürlü insan mükemmel allahım bir içim su yani kitap bir içim su.

misal:
    toplu taşımada kitap okumanın şov olması
    6 -3 ... hala avcumda olmali yildizlar
  2. 2.
    Katilmadigim onermedir ama okunmuyor, rahat olunmuyor. Çünkü millet acikta sik gormus gibi size bakiyor. Hele bir de ingilizce okuyorsaniz sictiniz.
    1 -1 ... demokratik kral
  3. 3.
    Ben asla yapamam bunu mesela. Değil kitaba telefondan rehbere bile baksam anında midem bulanır. Bunlar bir roman bitiriyor. Yetenek lan bence.*
    3 ... kale3112
  4. 4.
    toplu taşımaya dair bir gerçek açık ve net.
    -2 ... public agent efsanesi
  5. 5.
    kitap okumanın “şov” sayıldığı bi ülkede yaşıyoruz.
    14 -3 ... yavuz ve unicorn
  6. 6.
    katıldığım önerme. arkadaş ayakta zor duruyorsunuz elinizde bir şeyler okuma çabası. sarfettiğiniz efora yazık. evinizde sakin sakin okuyun. hiç değilse kitaba saygınız olsun, milletin sırtında okunmak zorunda değil zavallım.
    5 -5 ... caranthir
  7. 7.
    Ben okuyanları gördüğümde trollüyorum. Epey eğlenceli oluyor.
    -2 ... n dakota
  8. 8.
    hadi bu biraz anlaşılır ancak yolda yürürken kitap okuyan kız görmüştüm geçen yıl.

bu kadar salak olmayın arkadaşlar. bunun kitap tutkusuyla falan ilgisi yok bu direkt salaklıkla ilgili.
    6 ... hubel
  9. 9.
    telefonla oynamak bile şov sayılmazken, kitap okumanın şov sayılmasıdır. ayrıca şov değil gösteri.
    3 ... merveyitavla11
  10. 10.
    şimdi şöyle bir durum var. her gün kullanıyorsanız o otobüsü her gün kayda değer bir zamanınızı öldürmüş oluyorsunuz. çünkü 10 dk lık yolu yarım saatte gidiyorsunuz dolana dolana. en azından ben öyle gidiyorum. bir süre sonra bundan sıkılıp kendinize otobüs aktiviteleri icat ediyorsunuz.

* kitap okumak
    * ders notu okumak
    * telefondan oyun oynamak
    * sosyal medya
    * müzik
    * radyo tiyatrosu

daha çoğaltılabilir bunlar. bir süre sonra bunlar otomatikleşiyor. pavlovun köpekleri gibi "zamanım boşa gidiyor" diye kafanızda ziller çalıyor ve okumak istiyorsunuz mesela.

ama cidden oturunca okusanız siz de rahat edersiniz arkadaşlar. ya da telefona e book atın, pdf atın.

bunun bir diğer nedeni de insanın kişisel alanına giriliyor olması olabilir. bir şekilde hiç tanımadan burun buruna geldiğiniz o adamın yüzüne bakmayayım diye kafanızı çevirmeye çalışmak yerine kitap okumayı seçiyorsunuz, anlıyorum sizi.
    4 ... nammu