bugün

şu sıralar pek bir moda efendim toplu konut yapmak ve oturmak. vadi evleri, kelebek evleri, arif evleri.. sürüp gidiyor..
zart yapı zurt yapı'nın verdiği reklamlarda insanlara "bugün pazar ama huarrem beyler evlerinde çünkü burada herşey var" deniliyor. evet herşey var gerçektende. yani sınırlardan çıkmadan ne isterseniz yapabilirsiniz. yüzebilirsiniz, arabanızı park edebilirsiniz, alış veriş yapabilirsiniz, çocukları park'a götürebilirsiniz, eğlenebilirsiniz, güneşlenebilirsiniz, futbol tenis zart zurt gibi sportif faaliyetlerde bulunabilirsiniz, sinemaya gidebilirsiniz, yemek yiyebilirsiniz.. hatta ileride kayak bile yapılacak sloganı "evinizin kapısı doğaya açılsın" olan toplu konutlarda.
insanlar teller ile dış dünyadan ayrılıp bir hapisane misali betonların arasına tıkılacak. internet falan filan derken.. sosyal yapı tamamen yok olacak efendim. evet evet bu olacak ileride. evinizin kapısı yapay doğa'lara açılacak doğru..
yanlız birşeyi unuttu bunlar dedim entry'i girerken. "iş" tabiki. iş yerleri uzakta bu adamların değil mi?
hayır!. işe gittiklerini kim söyledi ki size...

toplu konutlar'ın insanları hayvanlaştırdığı gerçeğidir. bir at çiftliği, tavuk çiftliği gibi insanlar da çiftlik yerine toplu konutlara yerleştirilir. hayvanlar gibi yemlerini yerler, eğlenirler, vakit geçirirler sınırlar ardından.
hapisane'den hiçbir farkı yoktur. hatta daha kötüdür. özel güvenlikler falan. evet insanlar kendi ırklarından korkan hayvanlardır. bu yüzden toplu konutların etrafı 3-4 metrelik duvar ile çevrilip duvarın üstüne de dikenli tel çekilir. kameralar konulur. insanın insana yaptığı en büyük ayıptır.

(bkz: dünya üzerinde kendi türünden tek korkan canlı insandır)