bugün

http://www.youtube.com/watch?v=oaZ2vu9zdTM

şunların oy attığı bakan fazla bile açıklama yapmış...
bir gün deprem olursa çadır yerine millete asfalt veririz diye düşünmüşlerdir.
gene hedef kitlesini ikna etiğini düşünen parti. ahmak kandıran parti. kısaca (akp).
bol bol yandaş medya ve yalaka yapmış olabilir.
Maliye Bakanı Şimşek in yılın gafı sayılabilecek söylemi.
Söyleme bari yardım edeceğiz demesi gerekti.
sloganı durmak yok yola devam olan akpdir.
(bkz: Bir duble kıymalı değil)
deprem vergisi ile yolumuzu bulduk hamdolsun diyen a.k partisidir.
en azından alınan vergiler yatırım olarak bize geri dönmüş, önceki hükümetler gibi cebe indirilmemiş.
yıllarca toplanan paraları laiklik için harcayanlardan kat kat iyi durum.
zulüm partisidir. o yollar nereye gider?
iyi bok yemiştir.
o vergiler olası bir depremde yaralar sarılsın diye toplanmıştır. halkımızın böyle afetlere karşı hassasiyetleri üst seviyededir. yani elbette devletten bile önce reel ya da sanal ortamlarda toplanarak yardım faaliyetlerine girişilecektir. yine halk için harcanmış olmasına rağmen savurganca kullanılmış vergilerdir bunlar. halkın hassasiyetinin suistimaline bir kalmış sanki**
Merak ediyorum şunu:
Televizyonda depremzedeler için toplanan yaklaşık 65 milyon civarındaki parayı ait olduğu yere ulaştıracaklar mı gerçekten? Yardım edenlere sonsuz saygım var ama o paranın gerçekten toplandığı amaç için kullanılacağından pek de emin değilim doğrusu...
Malum, deprem vergileri amacının dışında kullanıldı. Umarım bu para bazılarının o çok değerli evlatlarının yurt dışındaki pahalı yaşamına, mastırlarına falan katkı sağlamak için cebe atılmaz(!)
Maliye bakani simsek toplanan vergileri "duble yol" yapimi gibi halkin "en onemli" ihtiyaclarindan birinde harcadiklarini sonund acikladi. En az bir saglik kadar egitim kadar onemli olan "duble yol" a gittigi icin bu vergiler artik icimiz rahat. He bide maliye bakani konusmasinin sonundada bir aylik maasini vana yardim icin bagislayacagini soyledi. Sen cok yasa simek. Butun duble yollar sana girsin!
hadi bu yalanı yedik diyelim.

peki topladığınız kdv, gelir, kurumlar, gümrük, ötv ve daha bir alay vergi ne için toplanıyor diye sormayacak kadar keriz mi görünüyoruz o koltuktan ingiliz mehmet biraderim?
yol derken.

yol kısaltma açılımı

yatırım orojenizi linearı

deprem kastedilmiştir aslında ama cahil halk olarak bunu üzerinde araba giden yol anladık.
(bkz: ötv yi kaldırmayan ecevit)

çok da anormal değildir. hayır akp öyle akp böyle. laf edilmeyen ecevit, ötv'yi koydu deprem zamanında. 1 yıl sonra kaldırma sözüyle. para tatlı geldi kaldırmadı e akp de kaldırmadı, para bir tek karaoğlan'a tatlı gelmiyor.

edit: aman öf artık, bilen bilir akpli falan değilim.

edit: e amına koyim, giren hepimize giriyor, eksileyince değişiyor mu? liseli piçler, karaoğlan bilmiyor, ötv'nin açılımını bilmiyor, depremi hatırlamıyor, sonrasını öncesini bilmiyor, kendi kafasındaki siyasi görüşe zıt diye entry harcıyor. neyse sakinim.
bu verginin kullanılma yerinin standart vergiler ile aynı olması ödediğiniz vergi payına deprem vergisinin eklenmesi demektir. yani ödediğiniz yüzdelik oranın aslında deprem vergisi kadar artması demek.
fonları gelişigüzel başka işlerde kullanmanın normal olduğunu, müthiş bir pişkinlikle ve kendilerine has sakin gırtlak konuşmalarıyla sunan,arttırdıkları vergileri düzeltme diye nitelendirebilen ve sonucu gelen sigara zammını biz bu kadar zam yapmalarını beklemiyorduk diye müthiş bir manevrayla firmalara yükleyen,biz ne dersek diyelim o eğitilmiş huzur veren yüz ifadeleriyle bildiğini okuyabilen,gözünün içine baka baka kendini seven milletini bekareti zaten alınmış diye bir güzel seven kendi amaçları doğrultusunda başarılı bir partidir.
en azından vergileri kullanmışlar, birde deprem vergilerini değil halkın yardıma ihtiyacı olanlara yaptığı bağışları kullananlar vardı.. çok değil 10 sene önce.. "deprem yardımları olmasa memur maaşlarını ödeyemeyecektik." B. Ecevit.
99 depremindeki hükümet gibi gelen yardım paralarını cep yapmamışlar. bu da bi gelişme.
doğru yapmış akpdir. başbakan duble yol dedi tav oldum bastım oyumu ona. yemişim depremini.
Bu ülkede her zaman büyük depremler olmus olup zihniyetin degismediginin göstergesidir. Eger o vergiler zor durumlar için kullanilsaydi van'a yardim erken gidecekti. Çadir karavan gibi ihtiyaçlar çok çabuk karsilanacakti, israilin eline bakmayacaktik. Ayrica bu durum bana sunu düsündürmüstür acaba ak parti istanbulda beklenen büyük depreme nasil hazirlik yapiyordur?
en azından 40 da 1 ini deprem kasasında tutsa ki 1 milyar dolara tekabül eder o bölgeyi fazlasıyla ihya ederdi. bugün her örgüt yardım toplama kampanyaları başlatmış, şirketler kendi arasında malzeme - para topluyor, cuma çıkışı camilerde yardım toplanıyor; bunlara da katkı sağladık, sağlamaya devam ediyoruz. fakat işin özün 44 milyar deprem vergisi altında toplanan para varken halktan hala para toplanmaya çalışılması bence ayıp.

mali yönden güçlü bir hükümetimiz olsa ve depremden bir kaç sonra "yıllardır topladığımız deprem vergisinde toplanan para 44 milyar biz bunun 1 milyarını deprem bölgesini ihya etmek için çalışıyoruz, siz değerli vatandaşlardan tek isteğimiz bu bölgeyi ihya edesiye kadar şu kadar insana sıcak evinizi açın, biz buraları yeniden yaşanabilir hala getirdiğimizde mağdur aileleri yeni evlerine yerleştireceğiz" dese ne kadar mutlu olurdum anlatamazdım.

sonuçsa; bu paranın duble yollara harcanmış olması vanlı kardeşimin, ercişli kardeşimin çadırda hayat sürmek zorunda kalmasıyla bambaşka olaylardır. allah yardımcı olsun van kardeşim, desteklerimizle yanındayız...
deprem vergisinin amacını anlayamamış akp'dir.

aynı zamanda duble miras da yapmışlardır vergilerle.
güncel Önemli Başlıklar