1. 1.
  Bu sembolün ismi sigmadır.Aynı isimde Kimya da tekli bağlar vardır.
  (bkz: sigma bağları)
  3 ... fehimsiz ekmek
 2. 2.
  (bkz: sigma)

  dönem ödevi konumdur.

  (bkz: allahını seven yardım etsin)
  -1 ... misskin
 3. 3.
  sigma adı verilern semboldur, bi başına kullanıldığında da insanı deli eder ancak birde bunu integralle alaklı birşeyler yapıp öğretmeye çalışmaları vardır ki akla zarar bir konudur!
  1 ... eli kolu bagli
 4. 4.
  test çöze çöze çok kolay gelmeye başlayan matematik konusu.

  k=x'den y'ye kadar k'ların toplamı, x=1 ise, [y.(y+1)]/2

  böyle birşeydir.

  edit: tanım entry'si eksileyen seovi'yi shaquille o'neal'in merhametli kollarına emanet ediyorum.
  1 -2 ... cherry no kokimiyoi
 5. 5.
  Mat2'nin sevilen konusudur. 2+2 den farkı yoktur.
  1 ... maynax91
 6. 6.
  belli baslı 2-3 formülü olan ve mat2'yi sevdirebilecek ve bir cok konuda karsınıza cıkabilecek bir mat2 konusudur.
  1 ... azman
 7. 7.
  discrete time sistemlerde hayli önem kazanan sembol. bu tür sistemler riemann sum ile integrale çevrilemeyecek kadar seyrek değişken aralıklarında çalıştıklarından anlam kazanır bu sembol. konvolusyon işlemleri, yani dolayısı ile output hesaplamaları bu işaret ile oluşturulan formüller ile yapılır.

  mat2 konusuymuş, çok kolaymış, bir iki saatlikmiş. peh. sözlüğün liseli kaynadığına inanmazdım, inandım. bana bir riemann integrali ispatı yapın bakalım çok kolaysa.
  ya da herhangi bir fonksiyonun taylor açılımı ile nasıl ifade edilebileceğini yazın. ya da sensitivity hesabı yapmayı. ya da residue hesaplamayı. sinirlendim gece gece sözlük.
  1 -2 ... goodnessofemptiness
 8. 8.
  lise dönemlerinde gösterilen öğrenciyi sıkan,bir çok formülden oluşan bir konudur.hafiften üniversite matematiği anlatır sonsuzluk ve belirsizlik kavramlarıyla sevilmeyen bir derstir buna mahkumdur.
  -1 ... klipper
 9. 9.
  çok iğrenç soruları da bulunan konu. olimpiyat soruları çok yakıcıdır. benzer sayılardan oluşan bir sayının kökünün 3 katının 2 eksiğinin kaç basamaklı olduğu sorulur. toplam sembolü yardımıyla verilen sayı (10 üzeri 20 +2) karesi/9 çıkmıştır. kökünü alıp 3 katını aldığınızda bir de iki çıkardığınızda 10 üzeri 20 çıkar sonuç. haliyle 21 basamaklı olacaktır.
  ... crazymafya
 10. 10.
  2013 lys 1 de çıkmayan konu.
  1 ... mitokontri35