bugün

aang'e toprak bükmeyi öğreten kör earth bender. son derece ukaladır, yeri geldiğinde sokka kadar sarkastiktir, ancak yine de acaip sevimlidir. kör olmasına rağmen etraftaki titreşimleri algılayarak görür. duyuları o kadar keskindir ki karşısındakinin vücut tepkilerini hissederek yalan söyleyip söylemediğini bile anlar. blind bandit ismini kullanarak kaçak dövüşlere katılırken team avatar ile tanışmıştır. serinin en sevilesi karakterlerinden birisidir.

(bkz: avatar the last air bender)

görsel
kendisi şöyle yardırmış bir toprak bükücüdür, bu aynı zamanda harika earth bending karşılaşmalarına hayran olmanızı da sağlayacaktır;

http://www.youtube.com/watch?v=w_Ko7VusR04

edit: ayrıca kendisi hemen hemen hiçbir toprak bükücünün yapamadığı "metal bending" hadisesini de becerir.
biraz büyük olsa kendime almayı düşündüğüm, ufak, tatlı, huysuz kibirli çizgi kahramanım.
gözlerinden öpülesi, yanaklarından mıncırılası, ses telleri sevilesi sevimli bebek.
(bkz: metalbending)
ayaklarıyla gören, bir bölümde zuko tarafından ayacıkları yandığında ve kum/buz gibi titreşimleri hissedemeyeceği zeminlere basmak zorunda kaldığında körlüğüne yenik düşen, onun dışında arkadaşlarından daha iyi görebilerek, karanlıkta, yerin altında onlara rehberlik yapan toprak bükücü.

çok zengin bir ailesi vardır ve ailesi kör olduğu için fazla üzerine düşüp yanında bakıcı olmadan bahçeye bile çıkmasına izin vermemiştir, o da bu aşırı baskıya tepki olarak geceleri evden kaçıp, dev köstebekler sayesinde öğrendiği toprak bükme yeteneğini kullanarak kimseye yakalanmadan sokak dövüşlerine katılmış, ilk kez aang'e yenilmiş, o şekilde avatarla yolu kesişmiştir..

(bkz: twinkle toes)

içlerinde büktüğü elemente en hakim olan toph'tur, ee bükücülüğü savunma mekanizması olarak ya da savaşmak için kullanmak ayrı, bükücülüğünü kullanarak en büyük zaafını bir artıya dönüştürmek ayrı..
jessie flower tarafından seslendirilen karakter.
(bkz: çizgi film karakterine aşık olmak)
ayrıca seride soyadı açıklanan tek karakterdir.
lakabı kör hayduttur.
kör olmasına rağmen bütün karakterlerden daha iyi görebilen güçlü toprak bükücü. ayrıca çok zengin bir aileden gelmesine rağmen kirli olmaya bayılır.
görsel
bu karakterin karşısında kaç rakip olduğunun pek önemi yoktur.

zira diğer karakterler 3 boyutlu düşünürler, kendisi ise topraktaki titreşimleri kullanarak her zaman bir adım sonrasını düşünür, kör olmasına rağmen 4 boyutlu dövüşür. gerekirse aynı anda 10 dai li ajanını etkisiz hale getirebilir. bu yetenek kendisinden başka sadece aang'de bulunur.
(bkz: yenir ki bu) sevimli mi sevimli ukala mı ukala doğal mı doğal aynı zamanda en iyi toprak bükücü.
edit:aynı zamanda the legend of korra da görüldüğü kadarıyla evrim geçirip şahane bir kadına dönüşmüş. ah ulan ah.
büyüdüğünde iki ayrı babadan 2 kızı olmuştur.
avatar korra nın son yayınlanan bölümünde yaşlı hali ile görebileceğimiz avatar karakteri. senin nice to see you again twinkle toes deyişine kurban.
Taştır , kayadır. Avatar kiyoshi ve kendisini tek geçerim.
Bizim göremediklerimizi görebilen usta toprak bükücü.
kendisini çok özleten sevimli avatar karakteri. özlüyorum :(
şu aang'in kankası olan toprak kralı ile beraber serinin en deli karakterlerinden. bu toprak ulusunda var bir manyaklık ama çözemedim. ben sokka ile evlenmesini umuyordum ama kısmet, olmadı işte.

ayrıca en iyi toprak bükücüdür, bunun yanı sıra metal de büker. soğuk katara'nın yanında rahat tavırlarıyla "avatar team" in neşesidir.
avatar serisinin en karizma, sevimli ve de önde karakteri.

özledik kendisini, toprak bükmesini, koca koca adamları hoplatmasını.

gerçi sonra korra geldi, çaldı kalbimizi..