bugün

ara ara aklıma takılan soru. ayrıca ton balıkları da ton seviyesinde ağır değiller zaten. kilogramla ifade ediliyorlar. evet.
(bkz: Gram balığı)
1 TONUN BiN KiLOGRAM OLDUĞUNU BiLMEYEN BÜNYE SORUSU.

SEN TON BALIĞI DiYORSUN AMA BEN 1OOO KiLOGRAM BALIĞI DiYORUM.
Aslında kilogram balığı diye bir şey vardır.

fark ettiyseniz ton balığı küçük konservelerde saklanıyor,kilogram balığı için atom büyüklüğündeki konserveler olmalıdır.Bu tip konserveler olmadığından ötürü kilogram balığı satılmıyor ve yiyemiyoruz.Hem bu balık dişimizi bırak hücremizin kovuğuna gitmez be arkadaş.
adı orkinos..agırlığı 1 tona yakın olduğu için bu isim verilmiş olabilir.....2 tanesi 1 tonu geçiyor...kütlesi çok büyük olduğu için herhalde ton balı dediler..gözle bakıldığında kütlesi nerdeyse 1 tona yakın ..iddaya girdilerse bu balık 1 ton bu balıgın ismi ton balığı olarak kaldı..kim bilir tarihçiye sormak lazım..
şokta bizim vatan adı altında konserve ton balığı var...2 haftada bir 2 tane konserve tüketiyorum...
şokta bizim vatan adı altında konserve ton balığı var...2 haftada bir 2 tane konserve tüketiyorum...

siz beni bir görseniz piyanis filmindeki gibi konseveyi açmaya çalışıyorum..pimi bir çektim elimde kaldı..dikkat edin teneke jilet gibi kesiyor...iş güvenli eldivenleriyle konserveyi açmayı başardım..
kilogram balığı yok diye gram beyin olmamak zorunda değil ama kardeşim ya.
Güldür Güldür'de "Eşorfmanlı Şevket Hoca"ya sorulabilecek bir sorudur.
Tondan geriye saydığımızdan ötürü daha kilograma gelemedik, göremedik onları..
Senin atalarin, dedelerin ton balığı olarak çevirmiş olsalar da tuna fish onun adı. Ses benzeşmesi kaynaklı ton balığı dendiğinden kilogram balığı yok. Ama bir de şu var ki ton= 1000 kg. Senin için 1000kg balığı da deriz genç! Sıkıntı yok.

Allaaaahıııımmm gece gece elin trolüne mantıklı açıklama da yaptırdın ya bana, sen çok yaşa e mi.