bugün

kendisine eylemci diyen bi arkadaşın başına gelmiş durumdur. adsjkahjksa yemin ederim yarıldım. bu neyin kafası lan. evet.

http://www.59saniye.com/t...ylemci-taksim-gezi-parki/
lanet olası bir tomaya kafa tutmak, tien an men meydanında çin ordusunun tankının önünde durarak kafa tutmak kadar cesurca bir eylemdir. ama, bu eylemdeki cesaret ve soyluluğunu anlamak için insan olmak gerekir.
delikanlılığını ancak toma gibi zırhlı bir aracın ardındayken ortaya çıkarabilecek düşüncenin beyanıdır.
göt olmak değil delikanlılıktır. direnişin ruhunda dayak yememek değil onurlu davranmak vardır. ömer muhtarın ordusu italyan askerleri ile, korkup da savaştan kaçmayalım diye, kendilerini bağladıklarında göt mü olmuşlardı. antebin o güzelim yavrusu şahin, fransız askerine kafa tutarken yakalanıp köprüden asılınca göt mü olmuştu.
orospu çocuklarını orgazm eden olay. faşizme karşı kale gibi direnmiştir yere düşse dahi.
taşak geçmek için bahane arayan ot kafalıların söylemi.
olayı yorumlarken tomadan tarafa olma sebebi değildir.
gülünecek bir olay değildir.
domalıp tomanın şoförüne garaj olmaya çalışmaktan daha şerefli bir eylemdir, 'sağlı gel, sağlı gel'.
üzerine sosyolojik tez yazılması gereken olgu.

evet ağaçlar çevre düzenlemesi gereği sökülüp yerine başka ağaçlar dikilecek, sırf bu amaçla yetiştirilen ağaçlar var, yerel yönetim gelir yapmış olduğu bir park, bulvar vıttırıvıtzıt herhangi birşeyin etrafına sökmüş olduğu çalı çırpı ağacımsı yerine bunlardan diker, istanbul'da, Malatya'da, Diyarbakır'da heryerde bu böyledir.

şimdi durum böyleyken ekolojik olmaktan öte ideolojik kaygılarla yok efendim son ağaç kuruduğunda insan parayı yiyemeyecek demenin, görüntü yapmak adına yarısı kırılmış sittin sene yeşermeyecek ağacı yeniden dikmenin manası yok.

hal böyleyken devlete ait bir eşyayı* o devletin bir yurttaşı olarak ağzından salyalar akıtarak zarar vermeye çalışmak komik olmaktan öte çok acıklı bir durum. çünkü sen ben ve diğerleri kendi götümüzü koruyacak lojistik levazımat gayet maliyetli olduğundan yediğimiz içtiğimiz ve sıçtığımızdan vergi adı altında ödediğimiz veya ödemekten kaçındığımız irili ufaklı kesintilerle o aracı alıp götümüze mukayyet olması için genel itibariyle polis adı verilen kişiye devrettik.

götümüzü korumakla yetkili polis kişisi fiili tehdit unsuru olarak algıladığı bir durumu def etme vazifesiyle salahiyetliydi ve görevin gereğini yaptı.

durum bundan ibaret.
Gerek yunanistan gerek arap ülkelerinde onlarca direniş gördüm ama böylesini hiç görmemiştim dediğim hadisedir.
Ne yapsın adamın burasına gelmiş demek ki.
helal olsun lan.. sizde dalganızı geçin ... spartakuste tek kişi değilmiydi.. hergun burda attıp tutugunuz kurşad 40 çeriye önder değilmiydi.. Hz. Muhammed tek başına koca bir dünyayı cahillieyden cıkarmaya çalışmadımı.. Hz. isa tek başına olup itirafçı havarisi yüzünden çarmıha gerildiğinde başı dik gitmedimi..

statükocular zaten tek kişiden korkar tek kişi kelebek etkisi yapar... gidin o kömür kafanıza sokun..
yüzyılın göt oluşudur. o nasıl takla açmak lan. aksdhajkd. evet.
götü akp ye dayayıp, kafasını tutanların gülebildiği iğrenç olay.
--spoiler--
akp' nin olsun da, neyi olursa olsun. isterse toması olsun. yalakalığımı ona bile yaparım.
--spoiler--
bu aynı şey gibi birşey.
hani şu akp mitingine zorla götürülüp, nereye geldiğinin farkında olmayan teyze gibi.

bilirsiniz şu akp mitinginde kılıçdar ın arkasındayık diyen teyze.
(bkz: galip sayilir bu yolda maglup)
Eylemci ölseydi akp lileri güldürecek hadise değildi. Siz ak partiye oy veren vatandaşları yanlış anlamışsınız.

Biz başbakan ölse anamı veririm diyenlere benzemeyiz.
Bizi, o uçağın o kalabalığa düşmesini o kadar isterim ki diye twit atanlarla karıştırmayın.