bugün

yapılan istatistiklrde ortaya çıkan acı ama çok çarpıcı gerçektir. eee hani ak partiyi başarısız buluyor hiç iş yapmıyor diyordunuz? ak parti sizi ev sahibi bile yaptı hamdolsun chp olsa evi geç taş bile vermezdi. evet..
burda laf atıp, en önde sıra beklerler birde.
çünkü sizinkiler zengin oldu rezidanslar aldı, chp lilere de tokiler kaldı.
tokiyi akp nin malı zannedenlerin ağlamasıdır. bu kibir ile nasıl son nefeslerini verecekler vallahi ben bilmiyorum..

toki 1984 senesinde faaliyete girmiş bir toplumsal kuruluş. 1984 de akp mi vardı ? evet devlete bağlı bir kurum ancak kimsenin tekelinde değil hükümete değil devlete bağlı bir kurum. toplu konut idaresi "halkın" tamamına hizmet vermekle yükümlü. yani toki ev yapıyor chp liler alamaz mhp liler alamaz iyi partililer alamaz diye bir kuralı yok. toki ev yapıyor ama kimseye bedava vermiyor en kötü ihtimal ile evin maaliyetini evi verdiği kişilerden alıyor. dolayısı ile muhalifler eleştiriyor ama onlarda ev alıyor neden alıyorlar demek neresinden bakarsan bak kibirdir başka bir şey değil.
bunlar zaten bir hizmete bok atıyorsa millet için hayırlı bir hizmet demektir.
hiç şaşrtmayan hadiselerden biridir. evet..
ev satarken hangi partiye oy veriyorsunuz diye mi soruyorlarmış?
Bu evler sahiplerine, kura ile verilmiyor mu? Nasıl tespit ettiniz bunu?.
toki devletin kurumu değil mi? başvuru yapılırken ne zamandan beri siyasi görüş sorgulanır oldu devletin sosyal yardım projelerine?
Toki’den ev alanlara “hangi partilisin?” diye mi soruluyor? Diyecektim ki bizim mal konuşuyormuş.
Say bakalım TOKi'den ev alan CHP'lileri şeklinde cevap verilmelidir.
cehape zihniyeti döneminde üniversiteyi kazanınca hangi partilisin diye sorulurdu. neyse ki "devlet kurumlarında" kalmadı şimdi bu.
zaten bu hükumeti en çok eleştirenler CHP'liler ama hizmetlerinden de en çok faydalanan yine CHP'liler.
Bence de en çok onlar yararlanıyor. Toki hep ucuz konut yapmıyor sonuçta.
Kapılarına dayanıp oy verdikleri partiyi mi sordunuz?
ancak reklamına göre akp'liler alıyormuş. iki kesimden de alan vardır herhalde.
evler yapılana kadar ödenmesi gereken para 2+1 için 1milyon tl olacaktır, bunu asgari ücretlinin karşılayabilme imkanı yok.demekki chp liler zenginmiş...
güncel Önemli Başlıklar