1. 1.
  ingilizce adı The Girl Who Leapt Through Time olan anime. Zamanda sıçrayabilen yani yolculuk edebilen bir lise öğrencisinin macerasını anlatıyor. bir genç kız olan Makoto, kimya laboratuarında üstüne düştüğü bir nesne ile zamanda sıçrayabilme özelliği kazanır. Ne zaman işler kötü gitse bu yeteneğini kullanarak zamanda geri gidip işleri yoluna koyma yoluna gider ancak işler her zaman daha da kötü olur. özellikle bu zaman dilimleri arasındaki geçiş sahneleri çok hoşuma gitti. filmde bir çok komik ve duygusal sahne vardı. mesela karaoke salonunu 1 saatliğine kiralayıp süre her bittiğinde geri gelerek 12 saat boyunca şarkı söylemesi gibi... müzikler de çok güzeldi. filmin en önemli repliği ise "Zaman kimse için beklemez" di. tek dezavantajı ise finalinin biraz muğlak oluşu.

  Filmde dikkatimi çeken bir diğer nokta ise japon eğitim sisteminin bizimkine benzediği. Öğrencilerin sık sık bizimkilerle benzer diyaloglara girmesi çok komikti. Tabi binalar, labarotuarlar, müzik odaları, basketbol ve voleybol sahaları bizimkileri 10'a katlar ondan söz etmiyorum bile.

  AniDb'den 8.91 puan alan ve 6. Tokyo Anime Ödüllerinde Yılın Animasyonu Ödülü dahil 6 ödül alan bu animeyi herkese tavsiye ediyorum.
  ... tasslehoff
 2. 2.
  tokinin uzay çağı konut projesidir.
  2 ... yildirimbjk
 3. 3.
  2006-japonya yapımı, gizli köşelerde kalmış bir animedir.

  --spoiler--
  freni tutmayan bir bisikletle son sürat gelen trenin altına girmek üzere olan Makoto, işte bu anda kendisi ve en yakın arkadaşları olan Chioki ve Kousuke başta olmak üzere okulundaki arkadaşlarının da hayatlarını değiştirecek bir özelliğinin farkına varır: Zaman içerisinde sıçramalar yapabilmektedir. böylece makoto kim olmak istediğine dair bir karar vermek zorunda kalacağı bir dizi olayların baş karakteri olur. fakat ilk başta anlamını çözemediği bir cümle sık sık karşımıza çıkar film boyunca : time waits for noone.
  --spoiler--

  imdb'yi referans alanlar için imdb notunun 7,9 olduğunu da balirtmeyi unutmayalım.

  alıntı : http://antifa-kutay.blogs...shojo-girl-who-leapt.html
  -2 ... non compos mentis
 4. 4.
  (#17982022)
  ... usualsuspects
 5. 5.
  ağlatan anime. evet böyle böğürte böğürte ağlatıyor. sümükler gırla.******
  ... ambulans soraka