bugün

Yazık hayvana. Sen o kadar büyü, yavşak insan gelsin ateş etsin öl. Adil de değil.

Adamlarda da tam lüksemburglu tipi var yalnız. Özellikle şapkalı olan ben lüksemburgluyum diye bağırıyor.
15 metre önünde domuz görse altına sıçacak adamlar domuzların vurulmasına karşı çıkıyor. yaşadığı yerde bu hayvandan bulunmayan dediklerimi anlayamaz. bu kadar bela bir canlı ben hayatımda görmedim.
görsel
Bu kişiler lüksemburglu ise ben de kürdüm.

t: son buzul çağından kalmış domuzdur.
domuz değil, aslında cosplay sanatçısı bir gergedandır.
ay yazık hayvana kime ne zararı var ki.
bu normal saçmayla ölmez lan neyle vurmuşlar bunu anti tank mermisiyle falan mı.
lüxemburg un avrupai insanlara sahip olduğunu düşünen beni aydınlatan posttur bildiğin yozgat lı arkadaşlar.
" buna mı kaldınız ulan ! " dedirtir. allah sizi bildiği gibi etsin. bir de bir halt etmiş gibi sırıtıyorlar. çok meraklıysanız gidip pkklı vurun.
domuz son yıllarda anavatanından çıkıp dünyanın heryerini kaplamış olan istilacı bir hayvan. normalde hiç yokken son yıllarda köylerimizde domuz sürüleri türedi. domuzla beslenen hayvan olmadığı için sayıları aşırı hızlı artıyor. eğer avcılık yapılacaksa keçi, ceylan, tilki vs den ziyade domuz vurulmasını destekliyorum. zaten şu anki popülasyonları sistemi bozacak kadar kalabalık.
lüksemburg kürdü heralde.
Domuz vurulmasın anladımda bu hayvanlar genelde sürü halinde gezer 20li 30lu gruplar halinde yani ve gezerken acıkan bu hayvanlar önlerine ne çıkarsa yerler yada yıkıp talan eder. Domuz hakkında bilgisi olmayan duyar kasmasın biriside yazmış 'doğa mafoluyor çocuklarımız nerde büyüyecek, nefes alamayacak bla bla' domuz vurmakla nefesin ne alakası var anlamadım ayrıca ekosistem cart curt tartışması yapacak olan özelden gelsin.
Domuzlar da aynı insanlara benzer.

Aşırı ürerler ve kendi alanlarında tam hakimdirler. Bu sebepten dolayı, insanlar dünyayı mahvediyür diye ağlayıp duyar kişiler bilsinler ki domuzlar da aynı şekilde çevreye zarar verir.
Popülasyon sınırı bu hayvanlarda yoktur. Yayılmacı bir eğri çizerler ve ayakları nereye götürürse orayı istila ederler. Üremelerine karşılık, ayni hızda ölmezler. Doğadaki Avcıları bir avlarken, domuzlar 10 ürer. Tıpkı insan gibi.
Bundan dolayı bizim yol açtığımız bu aşırı domuz üremesine bir şekilde yine bizlerin dur demesi gerekiyor. Doğal Super Avcıları yok ettiğimiz için bu durum ile karşılaşıyoruz.

Not: ayrıca bilip bilmeden sallamayınız.
Domuzlar hasat ürünlerine, çiftliklere ve dolayısı ile üretime fazlası ile zarar verir ve engellenmesi gereklidir. Kusura bakmayın ama her tür kendi geleceğini düşünür ve homo sapiens s. Riskte ise insanoğlu o riski ortadan kaldırmaya yönelik içgüdü besler.
Sözlükte duyar kasmak ve doğa aşkı yaşamak kolay.

Nasıl ki pandalar ölmesin, üresin, sevissin diye yapay yollardan hayvanları dünya üzerinde tutuyorsak, yine suni yollardan da domuz popülasyonunu standart seviyede tutmamız gerekiyor.
Yoksa bırakın pandalar da evrime yenik düşsün ve yeryüzünden silinsin.
lüksemburgu da çiftçilerin marulunu da .. olum bunlar bizim ülkemizdeki hayvanları nasıl öldürebiliyor defolup gitsinler kendi ülkelerine.

muini zalimin dünyada erbab-ı denaettir, köpektir zevk alan sayyad-ı bi insafa hizmetten. namık kemal'in bu beytinin çevirisi şöyledir: dünyada zalimin yardımcısı alçak kimselerdir, insafsız avcıya hizmetten zevk alan ancak köpeklerdir.
tam alakalı olmamış olabilir ama kısaca avcılıktan nefret ederim.
güncel Önemli Başlıklar