bugün

3 sene önce kırıkkale'ye gitmek için otogar'da beni çeviren firma.

- abi nereye?
* kırıkkale.
- abi gel keselim bilet.
* nasıl firma iyi mi?
- abi ulusoy, varan biliyorsun?
* evet.
- ayyynısı.
* nasıl yani aynısı? *
- abicim en ufak fark yok. bu firma reklam yapmayı sevmiyor bi de otobüs sayısı az, ondan tanınmıyor fazla.
* garaja giriyor değil mi?
- tabi abi.

otobüse binilir, bilet kontrolü yapılır.

+ siz nereye?
* kırıkkale

kırıkkale'ye girmeden önce;

* ben garajda ineceğim.
+ abi garaja girmiyoruz ki?
* nasıl yani ben garajda ineceğim diye söyledim
+ yok abi yolda ineceksin...

yolculuk boyunca yaşadıklarım da cabası... hakikaten ulusoy ve varanla hiç farkı yok (!) * *
en nazik muavininden su istemenin yürek gerektirdiği firmadır.
her seferinde bir sorunla karsilasabilme ihtimalinin cok yuksek oldugu,hostlarindan ve muavinlerinden her an dayak yeme ihtimali olan otobus firmasi, eger maskeli besler hayrani degilseniz denemeyin.(galiba maskeli beslerin sponsoru bu tokat seyahat)
hiç bir zaman vaktinde gelmeyen bir otobus firması.
suyu hostlar yerine en ön koltuktan yolcuya verip geriye doğru yolcuların kendi suyunu içtikleri self servis otobüs firmasıdır.
araya tabureler konulup ek yolcu alındığıda görülmüştür. self servisin gerekçesi olarak bu gösterilmiştir.
yanımda ki yolcu bu ne ki geçen kış zamanı bomboş geliyoruz; yoldan aldılar bir kadın sırayla şöför ve muavinler üzerinden geçtiler. bizde öle dinledik sesleri diye anlatmıştı.çok gülmüştüm.
topcam ile birlikte tokat in en bilinen markalarindan. Samsun a 4 , istanbul'a 14 saatte gider.
sloganı keyif sürüyoruz olan firmadır.
logosundaki o tatlı smileysine kurban olduğum firmadır.

caps: görsel
kahramanmaraş-samsun güzergahına tv döşemiş firma. Her koltuğa bir tane döşemişler azizim. internet de cabası. Şimdi diyeceksiniz ki "eee ne olmuş yıllardır bu olay var yea". Yok işte oğlum o işler batıdaki gibi olmuyo. Burada ön cama konulmuş tek tv'den şah mat izlemek bile lüks.
lüks ve yeni arabaları ve çağdaş logosuyla tokat firmaları arasında her an öne çıkan firmadır.

lakin imparator bambaşkadır.
Kesinlikle artık kendini kanıtlamış firmadır.
Tokat-istanbul arasında gidip gelmiş biri olarak.
Kesinlikle artık tercihimdir.
Takometreleride mi yok arkadaş anlamadım.
Çok hızlı gidiyor.
bir kamil koç değil.
topçam sirketinin ezeli ve ebedi rakibidir.