bugün

görsel
Tohumun yanında bir miktar da gübre bırakılması gereken sevgilidir.
(bkz: en az 3 çocuk)
Bitkisel yaşamda olması muhtemel kızdır.
''tohumuna para mı saydım ülen '' diyip bu dengesiz sevgili derhal terkedilmelidir.
tohumlar fidana, fidanlar ağaca, ağaçlar ormana dönmeli sözünü çok yanlış anlamış sevgilidir.
tehlikeli olabilir, sakınmakta fayda var.

tohum ne lan?!
çiçekçiden dönen sevgilisinin elindeki tohumları taşımak isteyen kişidir.
böyle düşününce bir garip hissettiğim sevgilidir. kaba geldi lan tohum mohum. bir de döl lafından hiç haz etmem.
Bahce isiyle ugrasmayi seven iki ciftin arasinda gecen bir konusmadir. Baska bir bakis acisina gore ise sacmalayan sevgili olma yolunda ilerleyen kisi soylemidir.
tohumu at, 9 ay sonra mahsul elinde diyebilecek sevgilidir.
(bkz: hıyarlı baba ile havuçlu anne)
eline bir avuç tohum sıkıştırıp uzaklaştırılması gereken kızdır. tahtalar nemlenmiş ablanın belli.
muhtemelen saksıyı çalıştırıyodur.
(bkz: berdan mardini)
(bkz: senden çocuğum olsun istiyorum)
seracı sevgilisi, oldukça ağır tohum poşetlerini taşırken yardım etmek isteyen cici sevgilidir.
k: tohumunu taşımak istiyorum sevgilim
e: seninle bir yaramazlık yapmamız lazım o zaman tohum transferi için
k: yaramazlık yapmayalım ya akıllı akıllı devret tohumlarını bana gerisine karışma
hamile kalmak isteyen sevgilidir.
-el cevap; (bkz: eywallah)
muhtemelen yontma taş devrinde yaşayan sevgilidir. uzay çağına kadar yontulmasına daha çok var.
derhal ilaçlanması gereken sevgilidir.
(bkz: filiz sevişelimmi)
artık zamanın geldiğini üstü kapalı belli eden sevgilidir.
(bkz: yes mi)
önce şuraya bir uğrayıp, sonra da istediği tohumun alınıp taşımaya uygun bir poşet içinde armağan edilmesi gereken sevgilidir:
http://tinyurl.com/386tz9v
ilkokul yıllarındaki ilk tohum yetiştirme deneyiniz olan fasulye tohumlarını pamuklu ortamda yetiştirerek karşılık verilesi sevgilidir.
biyoloji 3. sınıf öğrencisidir. sporla da üreyebilir.