bugün

bir tofaş üretimi. bunun modifiye hali için bkz:

(bkz: sercedes)
tofaş kuş serisinin en küçük arabası.dana ferhat'la ününe ün katmıştır.

işte dana ferhat ve serçe * :

görsel

(bkz: tofaş kuş serisi)
en kullanisli türk otomobilidir kendisi zira otopark sorunu yoktur göt kadar yere rahatlıkla sokabilirsin.
Murat 124 marka otomobil'in 1980 sonrasında makyajlanarak piyasaya sürülen halidir.
araba sevdasına sebep olan araba. murat 124 ün makyajlanmış halidir. 1300 cc 4 ileri şanzımanı otomatik olan her türlü teknolojiden uzak ilk defa kullandığım , göğüslüğü sade göstergeleri yuvarlak devir saati bile yoktur en son 96 modelini görmüşümdür akdeniz bölgesinde daha çok rastlanır . alt gelir grubunun arabasıdır yedek parçaları zamanında bakkallara kadar düşmüştür. ah bir tane sahip olsam da eski günleri tekrar yaşasam.
ilk arabamdır. ondan sonra çok araç degişip çıtada yükseltsem unutamadıgımdır. Yerli araçlar içinde en zevk veren arabadır serçedes. ikinci arabam olarak bünyeme kattım gibi görünsede o benim ilk ve tek arabamdır. Baba kızma artık seviyorum anla.
ilk arabam göz bebeğim çok daha lüks bir arabayada binseniz kendini unutturmayan meret. ayrıca 3 sn de 160 görüyor ibre (geri viteste ibre geri çalışıyor). ön tampon 15tl triger kayışı + vantilatör kayışı işçilik dahil 50 tl gibi komik maliyetlerle binebileceğiniz bir araçtır. doğan, şahin kullanıcısı gibi hor görülmeyen ve insana apaçi havası yerine nostaljik bir hava katan, arazide çoğu aracın giremeyeceği yerlere tırmanan murat 124 'ün torunu araba.
15 yıl kullandığımız araba, ilk göz ağrımız, yıllarca ayrılamadığım hayatımdaki aşklardan oldu kendisi. 2011 sonunda satmak zorunda kaldık hem çok masraf çıkardığı hemde model yükseltmek istediğimiz için, özlüyoruz. yenisi için (bkz: ford fusion)
fakir bineği.
serçedes diye yakistirma yapilmis bir tofas otomobili.kucuk ve sirin goruntusu vardir.bir zamanlar bir reklam dizisinde 'git'adinda modifiyeli hali mevcuttur.
edit:imla
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.