bugün

Tmcinin alacağı versustur.
mfcilerin egosu her zaman tavandadır....
bu grupta en düşük sözelciler görüldü ülkemizde yıllarca ve sayısalcılara alim hissiyatı verdiler.

tmciler ise lisenin piçleri oldu hep.

bütün bunların hepsi yanlıştı elbette.

herkesin bölümü kendine.
Sözelci olmak isteyip sayısalcı olduğumdan benim için hayaller sözel hayatlar sayısal.
eğer boş derste sigara içelim diyorlarsa o sözelcidir. sakince sigara içmeye gidin.

eğer boş derste top oynayak kanka deniyorsa o tmcidir. gidin ve top oynayın.

eğer ders boşsa ve ortalık sessizse birileri test çözüyor demektir. o sayısalcıdır. koşarak uzaklaşın ve bırakın sıkıcılığında boğulsun.
fencilerin gözünde diğerlerininki bir bok değeri yoktur. kendimden biliyom kusura bakmayın abiler.
Bir sözelci olarak sayısalcıların her türlü 10 adım önde olduğunu düşünüyorum.
dilciler insan değil mi kapatınız derhal bu başlığı.
Hepsi insandır. Eğitim üzerinden bile ayrımlaşan bir ülkeyiz ne yazık ki.
adam değillerdir
Zor olanı yapamayan sayısalcılar,fenden kaçan tmciler,kelimelere boğulan sözelciler.
herkesin bölümü kendine.
ama tabii ki bir tmci olarak tm diyip geçiyorum.
sayısalcılar bu üçlünün en zekisi olmasına karşın en akılsızlarıdır. yüksek yüksek puan yapıp ya tıp okur dayak yerler ya da mühendislik okuyup işsiz kalırlar. avukat olmak ya da işletme iktisat tipi bir bölüm okuyup kpss ye abanmak en azından akıl sağlığınızı bozmaz.
Tmci olup sözelci bir enayiydim.

Sözelde de meslek yok kardeşim!
dilcinin üçünü de döveceği versustur. ama anahtar burada ingilizce dışı bir dil okumak. örneğin bir almanca öğretmenliği bölümüne kaydolun, 4 sene sonra isterseniz soluğu almanya'da alın, isterseniz burada turistlere rehberlik yapın, gibi. ingilizceyi zaten belli bir seviyede öğrenmiş olarak bölüme gireceğiniz için ingilizce sorununuz da olmayacak. bu devirde en gerekli yetkinliklerden birisi şüphesiz dil. ah ah, bir dil bölümü okumadığıma çok pişmanım.
bilseydim ekonomi okurdum, halt varmış gibi sayısalcı oldum.
okuduğun fen lisesi kaderindir, bir yerde...