1. 1.
    şahen bana saçma geliyor. mesela benim dolarım felan yok. ve dolar artmış azalmış beni hiç ırgalamıyor.
    1 -6 ... salvatoreadamo
  2. 2.
    saçma bir şeydir.
    ... selia
  3. 3.
    dolar yükselince bir tek benim aldığım benzine zam geliyor demekki.
    5 -1 ... gamzedeyim deva bulmam
  4. 4.
    Teknoloji devleri dolar üzerinden işlen yaptığı için etkileniyor olabilir miyim ?
    Sadece teknoloji olarak bakmamak gerek gerçi pek çok alanda dışa bağımlıyız.

Mesela normal şartlarda 1200 liraya alabilinecek özellikleri çok kısıtlı olan pc fiyatları şu an 1600-1700 tl.Yani özetke ben tl kullanıyorum etkilenmiyorum diyen salt bir alıktır.

Edit: Salt alıklara daha iyi açıklama yapabilmek adına şu örneği de vermek istiyorum sözlük babam liseye giderken bana müşterilerden geldiği ve bozdurmakla uğraşamayacağı için 3 dolar vermişti ben o zaman bu üç dolarla 1 dürüm çiğ köfte ve büyük boy ayran alabiliyordum şimdi ise bir porsiyon çiğköfte alabilmekteyim .
    1 ... gezgincik
  5. 5.
    hep 50 liralık alan zihniyeti etkilemediği doğrudur.
    1 ... gamzedeyim deva bulmam
  6. 6.
    ekonomiden zerre anlamayan insan beyanı...kıçını sildiğin tuvalet kağıdının ham maddesi bile dolarla geliyor bu ülkeye...
    ... keshberfo
  7. 7.
    amerika'da en ucuz su 1 dolar ise sana 4.5 lira. olay doların yükselmesi değil tl'nin dolar karşısında değerinin düşmesi.
    -1 ... facebook ile uye ol