1. 1.
  TKP tarafından yapılan açıklama şöyle:

  Yarın seçim var.

  Boyun eğmeyenlerin Türkiye Komünist Partisi'ne oy vermesini istiyoruz.

  Sosyalizm için oy istiyoruz.

  "Biz de sosyalizmden yanayız ama önce şu AKP'yi durduralım, durdurmak için inandığımız TKP'ye değil ehveni şer gördüğümüz partilere oy atalım" diyenlerin AKP'yi durduracak tek şeyin güçlü bir komünist parti olduğunu anlamalarını istiyoruz.

  "Sosyalizm iyi güzel, biz de çok seviyoruz ama şimdi bize demokrasi lazım"diyenlerin halkın kendi kendisini yönetmesinin sosyalizmsiz olamayacağını anlamalarını istiyoruz. Bu ülkeye demokrasi gelecekse onu da komünistler getirecektir.

  "Ben de sosyalistim ama seçimlerde oy vermeye gelince 'babaların' partisine oy veriyorum. Elim kaçıyor, kendimi tutamıyorum" diyenlerin sosyalizmin bir din olmadığını, kimsenin "kendine sosyalist" olamayacağını anlamalarını istiyoruz. Solcu olan her yerde solcu olacak. Devrimciyim diyen sandık başında da diyecek. Eli kaçmayacak!

  "Partinizi çok takdir ediyoruz. Tekel işçisinin, Casper işçisinin, Liselilerin, zorunlu din derslerine karşı özgürlük mücadelesi veren alevilerin yanında siz varsınız. Böyle devam edin. Zaten edersiniz de... Bırakın ben oyumu şunlara bunlara vereyim" diyenlerin gücünü, tabanını, ülke halkına kök saldığını seçimlerde de gösteren bir komünist partinin mücadelenin hakkını daha iyi vereceğini anlamalarını istiyoruz. TKP, mücadele etmeyi, sokakları yobaza, faşiste bırakmamaıy bildiği gibi seçimlerde de oy almayı bilir. Bunu dedirtmek için bize yardım etmenizi istiyoruz.

  "Bu şeçimde ilk oyumu kullanacağım. Babam bu seçimlerin çok önemli olduğunu, gönlümüz TKP'ye kaysa da oyumuzu filancaya vermemiz gerektiğini söylüyor. Ben de iki arada bir derede kaldım"; diyenlerin inandığı, güvendiği partiye değil de "babasının söylediği" partiye oy vermenin, vicdanının ve yüreğinin sesini dinlememenin büyük bir günah olduğunu anlamalarını istiyoruz. Yüreği TKP derken, aklı TKP derken, bin türlü hesap yapıp başka yere oy vermenin ilk günahınız olmasına izin vermeyin.

  Türkiye Komünist Partisi, bu ülkeden umudunu kesenleri, "bu memleket olsa olsa bu kadar olur" diyerek kötünün iyisine razı olanları, yediği onlarca darbeden sonra ruhu tembelleşmiş olanları ayağa kaldırmak için oy istiyor.

  TKP'nin güçlendiği bir Türkiye'de, umutsuzluk suçtur.

  TKP'ye oy verenler umuda oy verecekler.

  Türkiye Komünist Partisi
  Genel Merkez
  1 -1 ... anadol
 2. 2.
  (bkz: bir sinek vızıldadı sanki)
  2 -6 ... menntre
 3. 3.
  bildiğin çöp çağrıdır.
  -2 ... oci 143
 4. 4.
  (bkz: hadi allah versin)
  -2 ... misismasil
 5. 5.
  uyulması gereken çağrı.
  1 ... istanbulperisi
 6. 6.
  tarihe geçecek açıklamadır. türkiye'de 12 eylül faşist darbesinden sonra yok edilen sol diriliyor. çok önemli bir hamledir bu. türkiye komünist partisi'nin çabasını ve başarısını "sinek viziltısı" olarak görenler büyük bir gafletin içindedirler, kendi hallerine bırakıyoruz onları, balık gibi derya içre deryayı bilmez halde yaşamlarını sürdürsünler.

  biz boyun eğmiyoruz. yarın çocuklarımız tarihi okurken 2011 yılında olanlarda anne babalarının ne büyük bir pay sahibi olduğunu gçrecekler ve sizler bunun keyfini yaşayamayacaksınız.

  asıl çılgınlık bizimkisi.

  boyun eğmiyoruz!
  1 -2 ... volkan2386