1. 1.
  %10 barajı gibi bir gerçek var iken akp'nin başta kalması için elinden geleni yapan partilerdir. umutmuş. hepinizin umudu chp ulan ayılar. chp gelsin seçim barajı düşsün o zaman ne bok yiyorsanız yiyin.
  2 -10 ... the answer
 2. 2.
  diğerleri için konuşmak bize düşmez, ama tkp'nin barajı geçmek gibi bir hedefi yoktur. hatta barajı geçmeyeceğini açık açık söyleyen tek partidir.
  tkp bu seçime akp'yi püskürtmenin tek yolunun güçlü bir komünist partisi inşaa etmek olduğunu dillendirerek, bunu propaganda ederek giriyor.
  (bkz: boyun eğmeyen 500 bin kişi arıyoruz)
  -2 ... anadol
 3. 3.
  chp gelsede seçim barajının düşmeyeceğini bilen partilerdir.
  1 -2 ... menntre
 4. 4.
  chp meclise 550 milletvekili soksa barajı değiştirmeyeceğinin farkında olan partierdir.
  2 ... volkan2386
 5. 5.
  chp gibi bir partiden medet umanların histerik saçmalaması. akepecilerden tek farkınız lacivert tonunuz anasını satayım...

  (bkz: kafa ütüleyen ulusalcı zırvaları)
  2 -1 ... ozz le grand
 6. 6.
  10 yıldır anamızı belleyen partiye halen inanıp, tüm yapısı değişen chp'ye inanmak istemeyen insanların oluşturduğu partilerdir. boşa kürektir. tkp gibi partiler bağımsız çıkarsaydı daha çok şansı olurdu. bu durumda bunlar solun kan emicileridir. seçimle bir bok yapamazlar üstelik yapmak isteyene engel olup mevcut iktidarın işine gelecek şeyler yaparlar. he desinlerki bizim seçimle işimiz yok silahlı devrim yapacağız. bu girişim garantiyse -başarılı olup olmaması önemsiz- o konu ayrı.

  edit: hepar sol değil pardon ancak akp düşmanı bir parti olduğundan ve akp bu kadar güçlüyken amaç gücünü düşürmek olduğundan sol burada bir taraf anlamında kullanılmıştır.
  1 -4 ... the answer
 7. 7.
  özellikle emep şaşmaz ideolojisi ile takdir ettiğimiz bi partidir yalnız chp de bi birleşseydiniz de sonra baraj düşünce ayrılıp meclise girseydiniz demekten kendimizi alamıyoruz. iktidar önce sola sonra size geçseydi...
  ... eksiye inat
 8. 8.
  (bkz: chp yi sol bir parti sanmak) * *
  1 -1 ... ozz le grand
 9. 9.
  chp liler tarafından solun kan emicileri diye tanımlanan partiler(hepar ve dsp yi saymayalım.) ironi olduğunu düşünmek istiyorum.

  edit:işçi partisini ve mhp yi de dışarı alalım onları da yeni fark ettim.
  1 ... mortred