bugün

akıllıca bir hareket. son moda bir atraksiyorn. fantastic girişim
ve bilumum hırdavat.
ergenekonda olabilecek hareketlerdendir.

murat karayalçın ın ülkücü başladıgı siyasi yaşamını, chp ile devam etmesi, shp genel başkanı oldugunda dtp ile kolkola girmesi ve osman baydemir e mitingde oy istemesi ve bu seçimde tekrar chp den aday olması, bir sonraki seçimde dogrudan mhp den aday olması beklenen hareket akla gelmiştir.

mahir kaynak ın, 9 mart cuntasını deşifre etmesi ile kendisininde mit mensubu oldugu deşifre olmuştur hatırlarsınız, kendisinin yaptıgı açıklama çok anlamlıdır ve nasıl yani, kimi kast ediyorsun dedirten açıklmasında şöyle söylemektedir, "eger ben deşifre olmasa idim, bugün en büyük sol partinin genel başkanı olurdum"...
rakip firmaya geçmiştir.
(bkz: 180 derece dönmek)
Bir gürühtan ayrılıp diğerine ait olmaktır. Bu eylemi gerçekleştiren insanlar için maksat bir toplulukta bulunmak, kendine çoban bulmaktır.
dönekliğin böylesidir.
dönüşüm dediği, aşamali aşamali olmalidir.
TKP
DTP
DSP
CHP
DP
AKP
Alperen
ülkü ocağı
dayak yemekden bıkan insandır, "yeter lan hep dayak yiyiyorum, bir kere de dayak atayım" deyip ülkücü olmuştur.
(bkz: yapma arkadaşım)
geçmişi sosyalizm için mücadele etmekle geçenler dünyanın biraz daha hızlı dönmeye başlamasıyla başları dönüp sağa sola savruldularç . bazı solculardemoratik sol , bazıları sosyal demokrat bazıları kemalist solcu bazıları ulusal solcu bazıları darbeci solcu bazıları derin solcu bazıları dtpli solcu oldu temelde bitmiş bir idelojiyi bir güç odağına yaslanarak yaşatma gayretine girdiler.aslına bakarsan bugün ideoloji kalmadı hangi görüş olursa olsun sahipleri onunla kendi iktidarlarına sahip olmak iktidardaysalar bunu devam ettirmek sevdasıdadırlar.
büyük ihtimalle menzile gidip tövbe etmiş ve Muhsin başkanın ve tabi biçok ocaklının menzile bağlı olması hasebiyle kendini burda bulmuştur.
(bkz: solcular ülkücülerden daha vatanseverdir)