1. 1.
  TKp, deprem yıkıntılarıyla yılbaşına girecek Van halkı için çocuklara kitap ve oyuncak götürüyor. Katkıda bulunmak isteyenler 27 Aralık'a kadar TKP'nin istanbul'daki ilçe örgütlerine teslim edebilecek.

  TKP'nin "Oyuncaklarımı Van'daki kardeşlerimle paylaşıyorum" açıklaması şu şekilde:

  "Paylaşacağız, çocuklarımıza önce paylaşmayı öğreteceğiz
  Van'lı çocuklara yılbaşı armağanımız

  Türkiye Komünist Partililer olarak Van depremi sonrasında elimizden geldiğince depremle yıkılmış Van halkına yardımcı olmaya çalıştık. Van halkının yaralarının sadece yardımlaşmayla sarılması mümkün değil. Kötü yöneticilerin elinde kıvranan halk için gerekenleri yapmaya devleti zorlamak, Van halkı için mücadele etmek gerekiyor. Bu da bizim mücadelemizin bir parçası oldu.

  Bugün, Van depremini ve bu depremden sonra yaşananları unutturmaya çalışanlara inat, yaşananları ve Van'da yaşam savaşı verenleri hatırlatmak istiyoruz.

  Bencilliğin, vurdumduymazlığın ve hoyratlığın toplumun bütün hücrelerine sindirilmesine karşı verdiğimiz mücadelenin de bir parçasıdır bu. Bu ülke emekçilerin, aydınların, yurdunu seven gençlerin ülkesidir. Yılışık şovmenlerin, ahmak televizyoncuların, ikiyüzlü şantörlerin değil.

  Çocukların ağzından sesleniyoruz: Oyuncaklarımızı Van'daki kardeşlerimizle paylaşıyoruz.

  2012'ye küçük de olsa bir gülümsemeyle girmek isteyenleri kampanyamıza katılmaya çağırıyoruz. "Gülmek, bir halk gülebiliyorsa gülmektir."

  Vanlı çocukların çok şeye ihtiyacı var. Depremin vurduğu insanlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için devlet kaynaklarının harekete geçirilmesi gerekiyor. Duble yol zengini müteahhitleri değil halkını seven bir hükümet gerekiyor.

  Ama bu ülkede bir şeylerin değişmesi için her şeyden önce paylaşmayı öğrenmemiz, çocuklarımıza paylaşmayı öğretmemiz gerekiyor.

  Çocukların yüzünü bir anlık da olsa güldürmek için onlara oyuncaklar yollayacağız.

  Haydi.

  TKP istanbul il Örgütü"

  TKP istanbul ilçe örgütlerinin iletişimine, şu sayfadan ulaşılabiliyor:
  http://www.tkp.org.tr/parti-orgutleri/
  4 -3 ... anadol