1. 1.
  1994-1995 tiyatro sezonunda perdelerini açan, Şebnem Özinal, Ali Sunal, Berna Laçin, Cem Davran, Haluk Kurtoğlu, Mehmet Ali Alabora, Nevra Serezli, Nilgün Belgün, Nurseli idiz, Şahnaz Çakıralp, Volkan Severcan'dan oluşan sağlam bir kadroya sahip tiyatro.
  ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  (bkz: http://www.tiyatroistanbul.com/)
  1 ... iremim
 3. 3.
  Gencay Gürün'ün tiyatrosu. Yılmaz Özdil'in isim Şehir Hayvan adlı kitabını oyunlaştırarak Haziran ayından itibaren izmir'den başlayarak sahneleyecekler.
  Tiyatro istanbul, 1984-1994 yılları arasında istanbul Büyük Şehir Belediyesi "Şehir Tiyatrolarında" Genel Sanat Yönetmenliği yapan Gencay Gürün tarafından 1995 yılında kurulmuştur. Şehir Tiyatrolarındaki yöneticiliği sırasında pek çok ilkin yanı sıra nitelikli, klasik ve çağdaş tiyatro eserlerini sahneleterek seyircisizlikten batma noktasına gelen 87 yıllık kuruma büyük ivme kazandıran Gürün, 1995 yılında kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini üstlendiği "Tiyatro istanbul"da geçen zaman içinde Türkiye'nin en usta ve en ünlü oyuncularının rol aldığı, Refik Erduran'dan Neil Simon'a, Arbuzov'dan Oscar Wilde'e uzanan seviyeli bir yelpaze içinde 15 eserin sahnelenmesine öncülük etmiştir.

  Tiyatro istanbul'da bu sezon "Yaklaştıkça" ve "Altı Haftada Dans Dersi" adlı oyunlar sahnelenmektedir.
  Cihan Ünal, Nevra Serezli, Can Gürzap, Berna Laçin, Volkan Severcan, Nilgün Belgün, Şencan Güleryüz gibi oyuncular sahne almaktadır.
  ... rick blaine