bugün

Çok küçükken televizyonda yarım yamalak izlediğim için meşhur sahneleri dışında hatırlamadığım bir filmdi. Yani ben filmi izlememiştim, bu güne kadar.

Titanic beni çok fena etkiledi, bittikten sonra saatlerce o dalgınlık halinden kurtulamadım.

zannediyorum ki birkaç hassas yerden vurduğu için bu oldu.
enkazını bulmanın 73 sene sürdüğü gemidir.
görsel
filmi çıkmasa kimsinenin haberdar olamayacağı gemi.
1932.
görsel
dini açıdan: bu iki başrolde oynayan şimdi ölünce cehenneme mi gidecek diye sordurtmuş film.
Bir aralar izlemekten sıkılmadığım filmdir .
Bu filmde çok üzüldüğüm bir sahne var. Geminin su aldığı andan itibaren odalarında kilitli kalan bir anne ve iki çocuğu filikalara yetişemiyor.

Anne de o andan itibaren olacakları hissettiği için çocuklarının acı çekerek ölmesini istemiyor ve oğluyla kızına masal anlatıp onları uykuya daldırıyor. Daha sonra da akıntı gemiyi basarak hem anneyi hem de çocuklarını orada boğarak öldürüyor.

Ne zaman bu sahneyi izlesem yüreğim parçalanır.

Gerçek hayatta o dehşeti yaşayan insanlar kim bilir ne kadar acı çekerek öldüler, üzücü sadece üzücü.
görsel
Rose jack'e hiç değilse ayıp olmasın diye yana kayayım sen de tahtaya gel diyebilirdi.
an itibariyle atv'de yayınlanmakta sabaha karşı 4-5 gibi bitecekmiş lan ciddi ciddi onun bitmesini bekliyorum. merak edenler olursa açıp izleyebilir. ha uykum var diyorsanız gemi su almaya başladı işte o sahneler. atv bu saatte titanik mi konur. gece 10'da bari yayınlasa idiniz.
görsel
görsel
batmıştır.
dibini deldirtmiştir.
Titan'ların sonu neyse ona da o olmuştur.
Gemiyi tanri batirmiştir.
görsel
tanrı bile batıramaz diyordunuz 111 yıl sonra enkazını ancak görüntüleyebildiniz bence tekrar düşünün.

bu arada batık yaklaşık 4000 metre derinlikte.

görsel
Şu işlere kafa yoranlara imreniyorum:

(bkz: )
bunu tanrı bile batıramaz.

(bkz: yine bir meydan okuma yine bir siki tutma olayı)
Filmi çıkan ve o andan sonra her geminin burnuna geçip Titanic yapalım pozu vermeyen yoktur. Zamanın en büyük yolcu gemisiymiş.
--spoiler--
Battı.
--spoiler--
filmin ilk 21 dakikası ön bilgidir. film 21. dakikada başlıyor.
bir holywood filmi, bir türk gencinin elastik ruhunu şekillendirebilir mi? hayata dair sorulan o kocaman soruların ilk örnekleri o bakir zihne bir film sonrası ekilebilir mi? bir filmin müziği aynı kişiyi 25 yıl sonra bile aynı yakıcılıkla etkileyebilir mi? tüm bu soruların cevabı kocaman bir evet... 1998 yılında o çemberlitaş sinemasının ana salonundaki 3 saatlik gösterim sonrası sinemadan çıkıp kalabalığa karışan bendeniz için titanic, asla salt bir film değil. hayatın tüm kavramlarının önüme serildiği bir şok deneyimi olmuştu...
güncel Önemli Başlıklar