1. 1.
    insan ne görmek istiyorsa onu görüyor demek ki, benim babam evde hiç atletle gezmedi, gerçi kendisine röpteşambır tarzı gecelik almıştım, onu da giymiyormuş.
    annam da hiç parmak arası terlik giymedi, ona o tip bir popüler kültür ürününü hediye diye alsam başıma atardı zaten.
    tespih, hmmm. benden bir numara büyük olanın öyle bir alışkanlığı vardı, başka da bilmiyorum (ki ü. ocakları başkanlığı [bşk. yrd. da olabilir emin değilim, türklüğün doğu&doğuculuk tabanlı ilerlemesini savunan hiçbir örgütle işim yok] yapan birinin elinde örgü tığı olacak hali yok, elinde yıllardır tespih görmedim, onun yerine ruhsatlı silahı var, [polis memuru]).
    silah.. ben girasunluyum, ne düğünlerde, ne derneklerde, ne de halka açık alanlarda atış yaptığımızı ya da gördüğümü hatırlamıyorum, özünde tabancaya ve tüfeklere en çok ilgi duyan ve bilgi sahibi olan insanlarda karadenizlilerdir.

türkiyede yaşayan insanların dörtte biri türk değil, bu oran yakın dönemde (5-10+ yıl) içerisinde üçte bire yükselecek ve bu türk olmayanlar has ortadoğulu, kara insan olan tipler, başının dışı ve içi kara olan insanlar, insanımsılar.
    2 -3 ... alpertunna
  2. 2.
    pis ve meraklı.
    3 -3 ... teflon
  3. 3.
    Tipik türk insanı, diye bir kavram yaratmak mümkün değildir. Zira, mançurya'dan avrupa içlerine kadar dağılmış, bu sebepten onlarca kültürle iç içe yaşamış, kültürel alışverişte bulunmuş halklardır türk halkları. Dolayısıyla ne fiziksel, ne de ruhsal olarak belirgin özellikleri yoktur.

Ancak anadolu türklerine bakarsak şudur genel özellikleri:

ekmeğinin derdine düşmüştür anadolu türk'ü. Buraya geldiğinden beri bir mücadelenin içindedir. Hem düşmana, hem de tabiata karşı hayatta kalma mücadelesidir bu.

Sıcakkanlıdır, samimidir ama bir yandan da menfaatçidir anadolu türk'ü. Eşeğini sağlam kazığa bağlamadan girmez işe.

Cebinde iki dal sigarası varsa, ondan mutlusu yoktur. Umrunda değildir köyünden ötede neler olduğu.

Kafası basmaz, bilime, felsefeye... Ama söz konusu tarlasıysa, pratik zekâdır fazlasıyla...

Yetimdir aslında anadolu türk'ü... Bozkırın ortasında, dağların arkasında, var olmanın derdiyle yoğrulmuştur. Dünyadan uzakta...
    ... petit homme
  4. 4.
    Üşengeçlik bana kalırsa.
    1 ... erkekpisikolog
  5. 5.
    Karşıdan karşıya geçerken Yeşil yanmadan kırmızıda geçmesi. Bu esnada üzerine doğru gelen sürücüye hakaret etmesi. Sonra kendisi de sürücü olduğunda kırmızı yeşil dinlemeden gazı köklemesi ve insanların üstüne üstüne sürmesi. Az ileride lamba olduğu halde.

Böyledir bizim millet. Tam sopalıktır. Vercen odunu.
    ... gazeloglu
  6. 6.
    Türk milletinin karakteri yüksektir. Türk milleti çalışkandır. Türk milleti zekidir.

(bkz: onuncu yıl nutku)
    2 -2 ... evli bedelli torpilli
  7. 6.
    nepotizm ve köylü kurnazlığı. bunlar tipik olanlar için geçerli özellikler.
    1 ... bob lee swagger
  8. 7.
    Çay, sigara, ayran, döner.
    1 ... selia
  9. 8.
    ter kokusu.
    -1 ... konkordato
  10. 9.
    Liderlik vasfı
    Yüreklilik
    Savaşçılık
    Yüksek testosteron seviyesi.