bugün

badem bıyık, kolormatik gözlük, çember sakal, pişkin bir gülümseme, kabadayı ağzıyla konuşmalar, dişi versiyonları için türban, bilmiş bir eda ile konuşmak ve bunlara benzeyen daha nice özelliklerdir.
ama tayyip yol yaptı bik bik bik..
mahalle karıları gibi başkalarının iç işlerine karışarak gereksiz laf kalabalığı yaparlar.
bok atarlar.
aç gözlü.
daha çok paracı.
sahtekar dinci.
vs...
hırsız, yalancı, düzenbaz.
ama belediye çalışıyor. hem ne yaptı bu adamlar size canım? bize değil tabi ülkeye yaptılar bik bik bik.
cumhuriyeti yıkmaya teşebbüs edenleri yargılayan istiklal mahkemelerine bok atan insanlardır.
her yerde "ben düşüncemi belirtiyorum.herhangi bir partiyle ilgili konuşmuyorum" diyip arkasından RTE'nin çorabına kadar her şeye tapmak ve yapılan bütün yanlışlara "halkın iradesi bu,AKP nin değil"diye cevap veren insanların ortak özellikleridir.Bir de bunların "Çakma Atatürkçü" olanları vardır.Onlarda hem Atatürk'ü savunmaya çalışıp aynı anda RTE 'yi severler.Bu ne perhiz,bu ne lahana turşusudur.
onların fikrinde değilseniz kesin ateistsiniz.
onlara göre din sorgulaması yapıyorsanız ateistsiniz.
Partisi hakkında kötü bir özelliğini söyleyince sanki anasına sövmüşüz gibi bir tepkiyle ölümüne partisini savunmaları. Tayyip le alakalı olsa gerek gemilere düşkün olmaları. Amerikan uşağı olduklarını kabullenmemeleri. ülkede terör gibi çok önemli sorunlar varken mecliste hala başortüsünün konuşulmasıyla paritisini savunabilmeleridir.
onlara göre 3 çocuk yapmıyosanız kısırsınız.
birgün akapeli milletvekili adayı karadenizde oy toplamak için seçim turuna çıkmış.
köy kahvesinde oturmuş vatandaşlara vaaz verirken yaşlı bi emmi demiş ki;

-ula uşağum sana bi soru soracağum müsade varmidur?
+buyur emice sor ne müsadesu estağfirullah
-uşağum sizin partililer içki içiymu?
+yog emice ne içkisu ağzimiza goymayruk oni
-sigara içiymisunuz uşağum
+yog emice biz sigarayu yasakladuk o gadada garşuyuz hemide
-gari giz işini nabaysunuz varmidur oyle işlerinuz?
+tobe tobe emice nasi gonuşuk edeysun heç oyle şey olur mi?
-eee uşağum sizin heç masrafunuzda yoğimiş ne pok yemeye bu gada çalayisunuz
genel olarak atatürk'ü ve tek partili rejimi eleştirirler. yeni kurulan bir rejimi doğrultmak için yapılanları 2010 yılında pişirip pişirip chp'nin önüne atarak 1930larda ırkçısı* dincisi* mandacılık istemiş olanların torunlarından ve atatürk'ü bir türlü sevemeyen halktan oy avcılığı yaparlar.
eğer akp seçmeniyse, yani sıradan insansa, normal insandır ve tipik chp'lilerden çok daha iyi özellikler taşır. ama partiliyse, bir makamdaysa, yazın mutlaka ceketsiz kravatlı gömlek giyer ve potansiyel yiyicidir..
hak yememeye günah işlememeye azami özen gösterir fakat bu arada devlet dairelerine torpille koltuk kapmayı ,devlet arazilerine çöreklenmeyi,partisinin belediyesindeki arsaları yok pahasına satın alıp oraya imar izni çıkarttırmayı,çocuklarını kamu sektörü yada özel sektöre farketmez yerleştirmeyi ihmal etmez.
atatürkü ve orduyu sevmezler.
hep genelleme yaparlar ve askerlerle ilgili laf söylerler. aşırı akp'liler şakirtlerdir. iq'leri düşük olan insancıklar.
ülkenin yarısını kapsadığı için tek tahminde tarif edilemeyecek özelliklerdir. çeşit çeşit insanlar var bu güruhun içinde. mesela dindar dersiniz ama adam ideolojiden dolayı değil belediyesini, çalışmalarını beğenip oy veriyordur ve dinsizdir. atatürk düşmanı dersiniz, anıtkabir'e gidip dua edeni de vardır. * fakirdir dersiniz zengini de çıkar. kısacası çok çeşitlidir...
ergen bir başlık ile karşı karşıyayım öncelikle..
bu arkadaşın yaptığını yemin ediyorum, bakın yemin ediyorum -16 forum sitelerinde bol bol rastlarsınız.

ha ben nerden biliyoruma gelecek. evet her internet geçmişi olan yazar gibi ben de bir zamanlar -16 sitelere girerdim.

ayrıca: bu tarz kategorileştirmenin doruklarında olmak kime yarar sağlamış?
ne geçti eline?
hah beğenildin iki şuku aldın götün mü kalktı?
beğenilmedin de "yobazlarrrrr beğenmedilerrr!!!" triplerine mi girdin?

ne oldu ha?

tanım: *türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanı olan bir vatandaştır. ermenidir/türktür/lazdır/çerkezdir/alevidir/kürttür ama insandır...

içimde kaldı:
(bkz: adam mal beyler)
(bkz: kaytan bıyık)
charlie chaplin bıyığı.
iyi konuşurlar,kötü giyinirler.
kurdan gibi bir şeyi minare kadar büyüter anlatırlar sen de vay arkadaş adamlar neler yapmış dersin. dönersin gerisin geri gitmek istersin. iş o zaman başlar sen arkanı döndün ya! o büyük sivri şey seni takip etmektedir. ve bilinen son..
benim gördüklerim bunlardan aşağısına binmiyordu.
(bkz: dodge nitro).
(bkz: audi q7).
(bkz: bmw 530d).