bugün

Yalnız bu tüm erkekler de olan bir şey. Acaba o özgüven nereden geliyor diye düşünmedim değil hiç.
tip her şey değildir. güvenini hissettirsin yeter.
tip konusunda kendisini sizinle kıyaslamış olmasına bu kadar şaşırıyorsanız bu demektir ki tip konusunda kıyas kabul etmiyorsunuz. oysa dünyanın en yakışıklısı ünvanıyla tescillenen adamların bile bir beğenmeyeni çıkar. göreceli bir kavramı tartışıyorsak kesinlikten bahsedemeyiz. dolayısıyla göreceli bir kavramı temele oturttuğumuz herhangi bir tartışmada aynı kategoriden iki farklı şeyin *** kıyaslanması konusunda itiraz etmek saçmadır. zira kıyas kabul etmeyen şeyler göreceli değil mutlaktır. güzellik ve yakışıklılık ise mutlak kavramlar değillerdir. kıyas kabul ederler. arkeoloji müzesi'nde sergilenen yunan heykeli dahi olsanız, başka bir insanın kendi tipini sizinkiyle kıyaslamasını yadırgamak gibi bir lüksünüz yoktur. yadırgarsanız bu kendini mutlak güzel kabul etmeye girer. bu da her bakımdan saçma bir inançtır.

edit: işbu entry diğer entryleri refere eden cinstendir ve bir süre sonra muhtemelen imha edilecektir.

bu arada aldığım eksi oylar umurumda bile değil. ama aldığın cevap senin fazlasıyla umurunda. çünkü yaptığın şeyden ve yazdıklarından kendin de emin değilsin. bu da bana yetiyor.
ana dilinde yazı yazmaktan aciz bir bireyin çeşitli platformlarda yazarlığa soyunması kadar acıklı bir durum değildir. yakışıklı kime göre yakışıklı, güzel kime göre güzel diye sorarlar adama bir kere. ilk sevgilimle birlikteyken karşıma brad pitt'i getirselerdi elini tuttuğum o adamı brad pitt'ten daha yakışıklı bulurdum. çünkü benim sevdiğim insan o idi. güzellik, yakışıklılık algısı duygulara göre kolayca şekil değiştirebilir. kiminin hiç beğenmediği birini başkası dünyanın en güzeli olarak görebilir. bir insan kıyas kabul etmeyecek kadar yakışıklı olduğu zannına nasıl kapılabilir? bu zanna kapılıncaya dek kaç tane erkek görmemiş yeni yetme tarafından pohpohlanmıştır? ben şahsen bu soruların cevabını daha çok merak ediyorum.

edit: cevabımı bir adet kuyruğuna basılmış eksi oy olarak aldım. teşekkürler. *

saçma sapan konuları ayh ben tipime kıyas kabul etmiyorum minvalinde yazılarla taçlandıran bir insanın "amacım kendimi övmek değil." diye açıklama yapması benim için hiçbir şey ifade etmiyor. burada arkadaşım dediği insanı tipinden dolayı resmen küçümsemeye çalışan arkadaş, mütevazi rolü sana gitmemiş. mütevazi insan böyle bir konuyu burada gündeme getirmez. yazıyı okurken arka fonda "reklamlar" anonsu yankılanıyor, adam hala ego kasmıyorum diyor. ee ne kasıyorsun peki sen şimdi?
erkeğin yakışıklısından ziyade zeki, kaliteli, kariyerli ve hayatta bir noktaya gelmiş olanının daha matah olduğunu söyleyebilirim.
özgüveni yakışıklı adam tipi yakışıklıdan daha iyi noktadadır.
zaten aklı olan kadın da yüzü güzele 40 günde doyacağını bilir.
güncel Önemli Başlıklar