bugün

dış görünüşe önem veren, sınav kağıdına yazılan şeylerin kendisi için bişey ifade etmediği öğretmendir.
insan sarrafıdır. yanılma payı oldukça düşüktür.
abaza edebiyatçıdır.kızlara 95 sözlü notu verip erkeklere 50 vermiştir.
hümanist yaklaşımdan nasibini almamış, hatta belki de bihaber öğretmendir.
hocam dış görünüşe önem veririmisiniz?
hayır benim için ruh güzelliği önemli evladım.
sözlüm kaç hocam piki?
50...!
a.q benim ruhum kıllı sanırım.
insan sarrafı olmalıdır veya dirençli. yoksa yaptığı zor iştir hani; o sözlülerin ardından onca küfürü her babayiğit kaldıramaz.
"ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol" öğretisini yanlış anlamiş öğretmendir, hatta bununlada kalmayip, bu öğretiyi kendi fikri düşüncesiyle harmanlayip yeni bir öğreti modeli çıkartacak kadar küstahlaşmayi da başarabilmiş öğretmendir.
-bunun görüntüsünde pek bişey yok *50
-bu kız güzel görünüyor olmuştur bu *90

(bkz: eğitim dünyasindaki sapıklar familyasi)
şerefsizdir...
okullarda rüşvetin faillerinden olan öğretmendir.

gerçi rüşvet olarak verilen parayı tip* olarak kabul etmek de tartışılır.

öööf, espri yapmak için bu kadar da kasılmaz ki canım! e ama, ben nasıl yeni nesil olucam?
lise yıılarında neden sürekli 95 aldığımın sebebidir. kimse mükemmel değil demekki, yüz vermemelerinin sebebi bu olsa gerek.

(bkz: ben çok mütevazi bir insanımdır)
*
isme bakıp vermesinden daha iyidir. çünkü tipe bakınca derslerde nasıl bir öğrenci olduğunu hatırlar hocalar.
muhtemelen sözlükteki versiyonu tipine bakarak, eksileye eksileye eskiyen yazardır.
sınıftaki hal ve hareketleriyle öğretmenin gözüne bütünüyle batan; ama derslerdeki gidişatında falso vermeyen cins öğrencinin belalısı öğretmen. Birde yaşanmışlık vardır:
(bkz: tuttuğu takımı sorarak not veren milli güvenlikçi)
beden hocası olabilir, esorfman olgusunun zorunluluguna istinaden..