bugün

ilerleyen zamana teslim olmadan, karşı koymanın irade işi olduğunu göstermiştir.
Güle güle büyükanne...
(bkz: I don t wanna lose you) bugün çok çalacak burada...
bugün üç etti hakikaten...
ünlü olsam şu 40 dakika sağ salim geçsin diye dua ederdim..
büyük müzisyendi, toprağı bol olsun.

bugün de ne çok ünlü öldü yahu...
Delikanlı kadındı.
bugün 83 yaşında hayatını kaybetmiştir.

https://www.hurriyet.com....ayatini-kaybetti-42272813
Soyadını taşıdığı müzisyen eşi ike turner, ülkeyi otostopla baştan başa gezmeye karar verir ve bir gün missisipi dolaylarında bir kamyon şoförü, kendisini aracına alır.. bu şoför, elvis priesley’dir.
83 yaşında ölmüş.
görsel
tina turner ve cher
görsel
adını ilk defa recep ivedik 3 psikolog sahnesinde duyduğum sanatçı.

bi de bu filmlere boş derler.
dün doğum günüydü. 80 demiş.
58 yaşındayken verdiği konseri canlı izlemiş biri olarak "tanrıça" dahil bilinen tüm sıfatların yetersiz kaldığı efsanelerden. Aradan geçen yirmi bir yılda ben iyiden iyiye yaşlandığımı hissediyorum o hala aynı sanki.

(bkz: 20 eylül1998 tina turner istanbul konseri)
intihar eden oğlunun küllerini denize atmış.

https://www.ntv.com.tr/ga...ti,1xbx1wCApk2jxQQcxv8V6Q
Proud Mary şarkısı efsanedir.
goldeneye şarkısı efsanedir.
Bir zamanlar bu isimle dünya çapında ünlenmiş bir kadın şarkıcı vardı. Şimdi kim bilir nerededir...Ne yapıyordur... Hala yaşıyorsa umarım sıhhati yerindedir.
yaşını göstermeyen 78 yaşındaki star.
(bkz: proud mary)
Her sabah sesiyle uyandığım muhteşem kadın.
hayal meyal hatırladığım bir istanbul konseri vardır bu ablanın. televizyonlara baya bir konu olmuştu o dönem. hatta hafızam beni yamultmuyorsa, elemanın birisiyle dans etmişti sahnede. sonra o eleman epey bir meşhur olmuştu bir süre, televizyonlarda falan röportajları dönüyordu.
"goldeneye" diyorum başka da bir şey demiyorum...

tonu,çizgiyi hiçbir zaman kaybetmez. ciyak ciyak bağırıyor olsa bile, söyledikleri gerçekten anlaşılır. şu yeni bi tane var ya- neydi ismi....hah adele..adele kendisine tina´yı örnek alıyormuş, bence çok doğru bi seçim...

yeri hiçbir zaman doldurulamayacak bir ses ve ses rengidir. popüler müzik sanatının en büyük getirilerinden biridir.

jazz blues,pop herşeyi söyler,söyledigi herseyi cok iyi söylemistir.

değeri bu sözlükteki 18 entry´le ölçülemeyecek kadar büyük bi şarkıcıdır tina. eğer bu sözlük müzikçilerin takıldığı bi sözlük olsaydı, hiç kuşkusuz "buraları entry dolar" dı. sesinde çok güzel bir vibrato vardır. çok müzikaldir, ve müzikal hattı çok güzel takip eder, genellikle son derece iyi düşünülmüştür herşey. akıl doludur, çığlık çığlığa bağırdığı yerlerde bile bu düşünülmüş bir harekettir.

tina gibi insanların yeri çok zor doldurulur. 70 yaşında 20´liklere taş çıkarttı tina. "goldeneye" şarkısını söylediğinde 56 yaşındaydı tina...yani...ötesi olabilir mi böyle bi şeyin?...

ama söylediği tarz her zevke hitap etmiyor olabilir. ama tina´nın sahne performansını, sesini, söyleyişini pek birilerinin eleştirebileceğini sanmıyorum. istese başka şarkılar söyler, pop tarihine geçerdi, mesela madonna dan çok daha büyük bi şarkıcıdır tina. madonna tarzı şarkılar söylemeyi sevmemesi madonna´nın şansı olmuştur. ama madonna bile, onun büyüklüğü önünde şapka çıkartırdı.

tina turner ...tam "budur" denilecek kadındır.
sesi sadece sesi. bir defa dinlemeniz yeterlidir bu sesi.

simply the best adlı parçası favorimdir.
Hakkında gereğinden çok çok az entry girilmiş çatlak şarkıcı. Şöyle bir başlık açılsa idi girilen entrylerin haddi hesabı olmazdı zannımca.

(bkz: Tina turner ın müslüman olması)
70'lerde * saçının rengini açtırmak için gittiği bir kuaförde saçı yandığından saçı toparlanana kadar peruk takmaya başlamış ve gerçek saçı afro tipinde olan rock kraliçesi.