1. 1.
    Çok acı olay. istanbul Esenyurt'ta 23 yaşındaki Kübra Doğan adlı genç kız kuzeniyle çatıya çıkıp şarkı söylerken apartmanın aydınlatması için kullanılan şeffaf malzemeye basıp en az 30 metreden düşüp yaşamını yitirmiş.

Haber:

https://twitter.com/enson.../1428966119432499201?s=19
    10 ... fadimenin dugununde halay basi
  2. 2.
    Video çeken kızın tepkisizliği çok garip.
    13 ... serdarsl06
  3. 3.
    Malzemeden çalıp sağlam polikarbonat lehva kullanmayan müteahhitlerin yüzünden olan olay. Apartmanın içi aydınlatılsın diye kullanılan o malzeme aslında çatı değil. Kızcağız bunu bilemezdi tabii.
    6 -4 ... deli cevatin saati
  4. 4.
    hadi para gitmesin diye cam gibi incecik malzeme koyuyorsun, bari bir uyarı muyarı as orospu çocuğu. resmen sebep olmuşlar kıza. yazık.
    2 ... kinamiyo takao
  5. 5.
    Sırf 3/5 beğeni alacağım onların deyimiyle like alacağım diye ta apartman tepesine çıkan Esenyurt kızının hazin sonudur.

Agbi kime neyi ispat etmeye çalışıyorsunuz anlamadım.
    2 -1 ... the crucial
  6. 6.
    Video çeken kız ağır şokta olduğu için tepki verememiş olabilir. Ne olduğunu o an anladığını bile sanmıyorum.

Tiktok çekmek için nolur artık saçma sapan işler yapmayın. Üç kuruş para için inanın değmez.
    3 ... hergele necip in rendesi
  7. 7.
    Tuzak gibi kurulmuş. Herhalde yağmur damlaları aşağıda birikmesin diye yapılmış. Kesinlikle bütün suç o plastiği oraya koyanda. Umarım bütün apartman müdürleri kendi çatılarını kontrol eder ve etrafa uyarı levhaları yerleştirir, kullanılan malzemeleri değiştirir. Bu videonun yayılması etrafın bilinçlendirilmesi lazım.
    5 -1 ... sniper hamsi
  8. 8.
    Yanımda salak bir mimar vardı o malda düşecekti 20 metreden. Aklıma geldi Allah'tan aradım da başımıza bela almadık.

Bu iş yapmıyordu sinirlendim boş boş duruyor dedim git bana çatıda ışıklık fotoğrafı çek gel diye. Gitti çekmeye lan bu mal ışıklığa basip aşağı düşer dedim aradım

+ Naptın çıktın mı çatıya ?
    - panel yanındaki naylon gibi şeylere basıp geçeceğim şimdi 1. Engeli.
    + Dur AMK dur basma sakın taşımaz o seni.
    - tam basıyordum valla.
    + Basma lan basma çık gel başıma bela olma.

Mal cidden basıyordu ya.
    3 -4 ... yesil yelekli mehmet aga
  9. 9.
    yani işte üzülmek zorundayız bu salaklığa. "ah canım ya" demeliyiz. ama şunu hiç sormamalıyız; "be amcık çatıda ne işin var?"

çatıda ne işin var ya? yeryüzündeki vazifeni tamamladın aq, orada fenomen oldun, bitirdin orayı, çatıya çıkıp orada şarkılar söylemelisin?

gençlerimizi böyle salak salak şeylerle zehirleyip sırf diğerlerinden daha fazla görünür olmak için bu hareketleri yapmaya zorlayan sistem suçludur illa bi suçlu varsa. müteahhit suçludur? yok aq fatih sultan mehmet suçludur.

"doğal seçilim" diyenlere ben de kızardım eskiden ama artık kızamıyorum. düşünerek hareket etseydi. elli metre yükseğe çıkacaksın, hiçbir önlem almayacaksın, hiçbir tehlikeyi düşünmeyecek hiçbir aksiliği hesap etmeyeceksin ve bikaç beğeni için, "vay kıza bak" desinler diye saçmalayacaksın, düşüp ölünce de üzüleceğiz. "çatıya uyarı konmalıydı..." evet konmalıydı. ama bazı hamleleri o konuda ikaz edilmesen de yapmazsın. muhtemel tehlikeyi bilirsin.

komik artık bu olanlar.

beğenilmek için maymun oldunuz. beğenilmek, görünür olmak, fark edilmek için deliriyosunuz. vasıfsızlık öldürür.

biri de tren raylarına mı ne yatmıştı ölmüştü. e orada uyarı vardı? demek ki uyarı da kesmiyor bunları. asalağı çocukken tespit edip sürekli ona ne yapıp yapmaması gerektiğini söylemeliyiz. ya da bırakalım hayat çözsün meseleyi.

üzülmek zorunda değiliz.
    13 -3 ... bence de miyav
  10. 10.
    Doğal seçilim bu şekilde çalışır.
    ... vexillarius of theodopolis