bugün

O kezoların derdi vatan kahramanı bulmak değil ki. Onlar altın günlerinde "benim kocam asker" deseler yeter.

Gerçek kahramanlarımız sürekli tehlike altındalar zaten. Kezolar dayanamaz kocayı kaybetmeye.

Ne için olursa olsun.
yeni türkiyenin evlatları.
Toplumdaki ruh hastalarını tespit etmek için ara ara tiktok ve kwai gibi uygulamaları yükleyip halkımızın durumunu inceliyorum. Milletimizin (özellikle kadınların) vatanperver duygularını sömüren asker ve polisler bu uygulamada mevcut. Devletin üniformasını kullanarak kendini ön plana atmak isteyen bu tür zavallılara gerçekten çok üzülüyorum. Kızlar da "ayy allahım sizi korusun", "vatan sizlere emanet" diye bunlara dualar ediyor. Kwai'de tiktokta gezen yavşağa ne vatanı emanet ediyorsun amk kezbanı diye yanıt veriyorum zaman zaman.

Hakkari/Şemdinli bölgesinde askerlik yaptım. Yıl 2009, 23 kez baskın yemiş Aktütün karakolunun güvenliği için 3 timden biri olarak dağlara yerleşiyoruz. Aylarca konserve yedim. Elime telefon geçince bi anamı aramak gelirdi aklıma. Ölürsem tek o üzülür diye. Bu götverenler, Dar bana yar hayat zor bana yar diye şarkı paylaşıyor tiktokta. Üniforması ütülü postalları cilalı piçler üzülme annem şarkısı paylaşıp karıya kıza yürümek için duyguları istismar ediyor benim itirazım buna arkadaş.

Şubat ayında dağlarda ayak parmaklarım donmasın diye ağaçları tekmeliyordum ben. Ne facebooktan bir yazı ne bir video atmak aklıma bile gelmezdi. Velhasıl vatanın gizli kahramanlarını bu ipnelerin arasında boşuna aramayın kezbanlar.
güncel Önemli Başlıklar