bugün

iyide bu haber resmen hukumet hakkında suc duyurusu degil mi eger haber dogruysa? lan ben sizin gazeteciliginize baslayayım e mi? simdi ben cıksam desem ki o 20 ucak kac yıldan beri yatıyor? o ucaklar neden hala envanterde ve o ucakların bu hale gelmesinin sorumlusu kim? thk ozel bir firmamıdır yoksa devlet kurumumudur? yıllarca kurban derisi bagısı bilmem ne bagısı diye milletten topladıgınız paraları nerelere harcadınızda ucaklar bu halde?

zorunlu edit: thk devlete baglı vakıftır. iste bu da o kurumun idari yapısını gosterir c.baskanlıgı genelgesidir.

Büyük Genel Kurulun yapısı

MADDE 11 – Büyük Genel Kurul, aşağıda belirtilen delegelerden meydana gelir:

a) T.B.M.M. Başkanı, Başbakan, Genelkurmay Başkanı, Kara Kuvvetleri Komutanı, Deniz Kuvvetleri Komutanı, Hava Kuvvetleri Komutanı, Jandarma Genel Komutanı, Ankara Valisi, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı yapanlar.

b) Başbakanlıktan daire başkanı veya daha üst düzeyde bir delege, Savunma Sanayii Müsteşarlığından daire başkanı veya daha üst düzeyde bir delege, Hava Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı, Genelkurmay Harekat Başkanlığından iki delege, K.K.K.lığı Havacılık Daire Başkanlığından iki general veya şube müdürü düzeyinde delege, Dz.K.K. ve J.Gn.K.lığından birer delege, Hv.K.K.lığından muvazzaf veya emekli general ile şube müdürü düzeyinde toplam beş delege, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürü, Diyanet işleri Başkanlığından, Türkiye Kızılay Derneğinden, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan birer delege, Milli Savunma, içişleri, Dışişleri, Milli Eğitim, Tarım ve Köyişleri, Kültür ve Turizm ile Çevre ve Orman Bakanlıklarından daire başkanı veya daha üst düzeyde birer delege, TRT, D.H.M.i., Sivil Havacılık, Posta ve Telgraf Teşkilatı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürlüklerinden birer delege, mesleki ve teknik yönden havacılık eğitimi veren üniversitelerden birer delege, Muhtarlar Federasyonundan bir delege, Ankara’daki her üniversiteden ve GATA'dan öğretim üyesi olmak kaydıyla birer delege.

c) THK Genel Başkanı, Genel Yönetim, Merkez Denetleme ve Merkez Disiplin Kurulu asıl üyeleri.

d) THK şube başkanları ve 12 nci maddede belirtilen esaslara göre şube başkanları da dahil olmak üzere azami 600 kişiden oluşan ve şube genel kurullarınca seçilecek delegeler.
Thk kurumunu chp mi yönetiyor, bu devletin bir kurumu değil mi? Bir kurum niye neden kime şov yapar? Yani thk yangınları bilerek mi söndürmedi, ne demek isteniyor anlamadım?
bakan hiç bir uçağı kalkamaz demişti. ne olacak şimdi. iki tanesi aslanlar gibi uçmuş, en azından bu iki uçak söndürmeye katılabilirdi değil mi ?
başka sözümüz yok.
sanki 20 tanesi uçmaya kalktı da 2 si uçabildi gibi anlatıyor. ciddiye alınmadı zaten !

siz devlet değil misiniz, neden bu uçakları sağlam halde tutmuyorsunuz ?
Yunanistan'a uçak gönderelim mi diyen artistlerin götünde ne patladı peki?
belki de gercekten hicbir ucagi kullanima uygun degildir, orasi onemli degil. ama koskoca bakan nasil utanmadan thk’dan almak zorunda miyiz diyor ben bunu anlamiyorum. ulan thk nerenin kurumu? thk’ya gerekli yatirimlari yapacaksiniz, sonra da evet, sike sike thk’dan kiralamalisiniz ve thk da kendini dondurecek kivama gelmeli kiralama ucretleriyle. bu ne piskinlik lan.
thk'nın uçakları uçmakla kalmamış a haber'in götüne girmiş anlaşılan.
lan uçmuş uçaklar, ambitleri utanmadan hala haber yapıyorsunuz!
thk vakıftır. devlet kurumu değil.

Kurban derilerini tek başına toplamıyordu Kızılay, tsk güçlendirme vakfı gibi bir çok vakıf adına topluyordu. Zaten akp geldiğinden beride deri toplamasına izin verilmedi.
Uçakalara gelirsek bok atıldığı gibi hurda olmayan çağın teknolojisine uygun canavar gibi uçaklardır.

işte uçakların videosu.

https://youtu.be/Q1Cw0MdqKNM
E tabi adamlar Hakli, yangın sondurme ihalesini Alan yandas mimarlik sirketine ayip olurdu, onlara Para kazandirmak varken varsin gavur izmirin ormanlari yansin.
bence birilerinin götünde patladı. şu an avuç avuç merhem sürüp acıyı azaltmaya çalışıyorlar.