1. 1.
  google'da düz dünya manasında "flat earth" terimini arattığınızda ilk karşınıza çıkan adrese kaydolacaklara önerilerdir.

  arkadaşlar şimdi bu site, google'da ilk sırada çıkıyor çünkü "controlled opposition" dediğimiz şeydir. yani karşı güç tarafından kontrol altındadır. ancak bu kontrol, sert bir kontrol değildir. detaylarını anlatıcam.

  ilk önce ingilizce arkadaşlar. ingilizce olmadan sitede barınamazsınız. sitenin kullanım ve yazışma dili ingilizce. bilmiyorsanız kursa filan gidin, ingilizce öğrenin.

  sitede "believer", "moderatör" ve diğer kullanıcılar olarak 3 tip kullanıcı vardır. ben bu sitede şu isimle kayıtlıyım:

  https://www.theflatearths...236.msg1930635#msg1930635

  gördüğünüz gibi, believer rankım var. believer sayısı da moderatör sayısı gibi çok az, 10 filan. gerisi sıradan kullanıcılardır. believer rankı almak teoride kolay, sadece "inanır" olmanız yeterli ama pratikte çok zor. ben ilk kaydolduğumda, önceki yıllarda farklı sitelerde yaptığım çalışmaları referans olarak admine gönderip ikna ederek o şekilde bu rankı almıştım. kolay değil, bu yüzden bunu kasmanız zaman kaybı olacaktır. ancak zaman içinde believer olduğunuz hakkında genel bir kanaat oluşursa bu rankı almanız kolaylaşacaktır.

  believer rankı ne işe yarıyor onu da kısaca söyleyeyim, işe yaradığı tek şey "believer" isimli bölgeye yazı gönderebilmeniz. tek işe yarar özelliği budur. ancak bu önemli bir özellik, çünkü bu bölüme diğer kullanıcılar yazı gönderemiyorlar. böylece tartışma olmadan inananlar kendi aralarında yazışabiliyor.

  sitede aynı anda çok fazla aktif kullanıcı göremezsiniz. daha ziyade insanlar gelir, google'da arattıkları şeyi okur ve çıkar. site karşıt kontrolünde olduğu için barınmaya çalışmak can sıkıcı ve can yakıcı bir uğraştır. sitede sayısız nasa trolü, cia ajanı ve fbi ajanı bulunmaktadır. nasa trolleri her yorumunuza "bilimsel" argümanlarla yanıt vermeye çalışacaktır. cia ajanları sizi farklı yöntemlerle taciz edecektir. bunlara hakaret ve küfür de dahildir. yönetim genellikle bunları siteden atmaz, resmi görevli oldukları için, o yüzden. fbi ajanları daha ciddidir ve esasen sitenin az da olsa kurallara bağlı hareket etmesinin nedeni fbi ajanlarının ciddiyetidir.

  benim önerim, siteye geldiğinizde, "atılmamışsam ya da banlı değilsem", bana pm göndererek benle iletişime geçin. kullanıcılarla çok fazla diyaloğa girmeyin. özel bilgilerinizi hiç bir şekilde paylaşmayın. cia ajanları çok sivrildiğinizi düşünürlerse "kendinizi intihar ettirebilirler", tıpkı aselsan mühendislerine yaptıkları gibi. zaman zaman böyle tehditler ediyorlar zaten. bu yüzden göze batmamaya çalışın. konu içlerinde tartışmaya girmeyin, kazanamazsınız. çünkü kazanmanıza izin verilmez. cia ajanları moderatörler oldukları için argümanlarınızı silebilir ve karşıt argümanların kazanmasını sağlayabilirler. konuları doğru yerde açın, aks taktirde moderasyon bunları "non sence" (saçmalık) bölümüne taşımaktan ve size uyarı cezası vermekten zevk alacaktır. bunun bir iki tekrarı banlanmanıza neden olabilir.

  iyi araştırdığınız ve sağlam argümanlara sahip konular açın. tartışmaya girmeye karar verirseniz seviyeli konuşun. karşı taraf ne kadar argümansız da olsa, size küfür ve hakaret de etse, siz yine de üslubunuzu korumaya özen gösterin. unutmayın siz orada kurallara uymak zorundasınız, ama onlar kamu görevlisi oldukları için yanlış yapsalar bile amirleri kendi içlerinde uyarı verecektir ve bu durum sitede bir yasağa dönüşmeyecektir.

  başarılar.
  ... gok kubbeye kadar yolu var