bugün

image comics tarafından 2003 yılından beri yayınlanan pek leziz bir zombi çizgi romanıdır. robert kirkman tarafından yazılır, charlie adlard tarafından çizilir.

zombi salgını sonucu dünyanının sonunun gelmesini ve rick grimes isimli polis memuru ile yanındaki bir grup insanın hayatta kalma mücadelesini anlatır. en son 61. sayısı yayınlandı. yeni sayılarını beklemekteyiz.

kanaatimce, 2007'de 4 bölüm halinde yayınlanan raise the dead'den daha kalitelidir.
Dizi olmasına rağmen makyajlar üzerine çok çalışıldığı belli olan dizi. Pek çok filmde böyle ayrıntılı makyajlar yok. biraz mantık hataları, salak karakterler var tabi. ayrıca şerifin tüm dünya zombilerce yendiği bir dünyada hala o şerif şapkasını takmasını komik bulduğumu söylemeliyim. Umarım bu tarz hatalar düzeltilir.
--spoiler--
ilk bölümünde şerifin atını yedi ibne zombiler. bütün kadroyu yeseler bu kadar üzülmezdim.
--spoiler--
sezon finali hakkında spoiler verenlerin "evlerini ateşlerin saracağı" dizidir.

görsel

izlemedik lan daha durun *
arap atı gibi sonradan açılan dizi.

--spoiler--
sophia'nın peşinde geçen koca bir sezonun son 2 bölümüne sıkıştırılmış aksiyonun özeti:

Shane Er Tunga öldi mü?
Isız Rick kaldı mu?
Walker öçin aldı mu?
Emdi Lori domalur.
--spoiler--
--spoiler--
dünya genelinde 25 şehirde (istanbul, New York, Washington, Boston, Chicago, San Francisco, Los Angeles, Madrid, Roma, Taipei, Hong Kong, Singapur, Dubai, Sofya, Belgrad, Johannesburg, Londra, Lizbon, Sao Paolo, Buenos Aires, Santiago, Karakas, Bogota, Mexico City ve Guatemala) 26 Ekim'de güneşin doğuşuyla birlikte yüzlerce zombi kılığındaki oyuncunun yer aldığı tanıtım filmi çekildi. Etkinliğin istanbul Ortaköy'de yapılan Türkiye ayağına 5 makyözün yaptığı makyajla hazırlanan 40 kişilik grup katıldı.

Ortaköy Meydanı'nda saat 06.00'da toplanan ve yurt dışından gelen malzemelerle Dükkan-ül Hayal ekibinden 5 makyözün yaptığı makyajla hazırlanan 40 kişilik grup, insan yoğunluğunun yaşandığı saat 09.00'da Ortaköy sokaklarında ve caddesinde insanların içine karıştı. Hayko Cepkin ve Beste Bereket'in de katıldığı grup, vatandaşların şaşkın bakışları arasında çekimlerini tamamladı. Etkinliğin fotoğraf çekimlerini Mehmet Turgut ve Fethi Karaduman yaptı.
--spoiler--
görsel
görsel
görsel
--spoiler--
s3e4
--spoiler--

t dog bir korku serisinde en uzun süre hayatta kalan zenci rekorunu kırmıştır.
en taşşaklı karakteri rick değil, merle değil, vali hiç değil... güney kore amerikan kırması panpamız. babasının dibinde kızını fütursuzca hoplatıyor ya la adam.
--spoiler--
hershell'ın pompalı tüfeği kaç fişek alıyor lan?
--spoiler--
7. sezon 4.bölümün tek artısı judithin rickden değil shane piçinden olduğunu öğrendik ve lori orospusunu birkez daha saygıyla andık. neganın oyunculuğu güzeldi darlyda bişey olmuş şeytan çarpmış galiba mal olmuş iyice. onun haricindede bölüm sonundaki mermi göndermesi iyiydi bir işe yaramayan yuicin şişkosu sanayi devrimini başlatıp bir işe yarayacak gibi sonunda.
enteresan duygulara sürüklemekte olan dizidir. bilmiyorum belki bende sıkıntı var ama rick karakterine her geçen gün dahada uyuz olmaya başladım. o tombiş ablanın ölümüne ve enteresan saçlı arkadaşın negan tarafından alı konulmasına sebep olan dekolteli ve sürekli şapka ile gezen hanıma da aynı şekilde. kadın aptal bir atraksiyona girdi 1 kişi öldü 1 kişide esir alındı ama hala ukala ukala tavırlar ile geziyor ortada suratındaki çizık ile.. michonne ve daryl haricinde geri kalanını ıstırıp yeseler zerre üzülmem. rick in evladı keza aynı şekilde rahip desen o bambaşka bir vaka..

öte tarafta negan gibi bir gerçek var. adam saf kötü kardeşim evvelden gene yazmıştım git gelleri yok. adam her daim kötü rick gibi uyuzlana uyuzlana sakin sakin konuşurken çekip milleti vurmuyor. her an aynı şekilde elinde zopası ile geziyor gerçek karakter budur işte. daryl dir gerçek olan rick değil.

zaten izlemek zorlaşıyor günden güne bari sonunda negan ölmese. kitabını vs okumadım ama böyle diziler genelde hep aynı biter kötü karakter öldürülür acayip şekillerde..
ilk 3 bölümü izlemeyenler için spoiler uyarısı
--spoiler--
--spoiler--
--spoiler--
lan arkadaşın vuruldu hastaneye yatırdın ve arkadaşının karısını ormanda pompalıyorsun hiçbir şey yokmuş gibi. kamp kurmuşsun mal mal takılıyorsun orda. insan bi gider hastaneye bakar öldü mü kaldı mı bu adam diye. sen ne biçim ortaksın pezevenk! ayrıca lori kaltağı pompacının kocan öldü lafına neden inandın merak ediyorum kocan hastaneye yattığında kocanın durumunu sen takip edicen haberi pompacıdan almayacan quarry fahişesi seni.
--spoiler--
edit: iş bu entry s1e6 itibarıyla bazı noktalarda geçerliliğini yitirmiştir.
-- s01e04 --
- hey kid, what'd you do before all this?
- delivered pizzas. why?
- ("mantıklı" dercesine başıyla onaylar)
-- s01e04 --
Geyikleri de güzel olan dizidir.
Her sabah dolmuşta yaşanılan dizidir. Ha zombilerin arasında yaşanan gerilim ha sıkışık dolmuşta ki gerilim.
aylakların insanların yarısını yiyip bırakarak israf ettiği amerikan dizisi.
Vay amk negan sağcı mı?.
Bağlantı yolunu sikem.*