bugün

Reload ın en iyi parçası. Aslında güzel de parça ama çıktığında hiç beğenilmemişti. Arabada uzun yolda dinlenecek parçalardan.
eski sıkı günlerini hatırlayan biri olarak o zamanlar herkes bu şarkıyı överken böyle saçmalık olmaz demiştim ne demek şarkının ikincisi demiştim. ayrıca o albümün açık ara en iyisi fixxer dır. madem atacak kurşununuz bitti load sonrası albüm yapmayacaktınız ; bakın load bile karakteri olan bir albüm ama geri kalanlar tam bir fiyasko. onun için konserlerde mutlaka kill am all dan şarkılar başı çeker. sizin gibi sonradan internetten izleyip bu da iyiymiş diye karar vermiyorduk beş yıl bekliyorduk ; walkman de kasetle günde 4 pil tüketerek dinliyorduk. metallica nın gerçek metallica olduğu dönem kill am all-load arasıdır ( load dahil ) . ungorgiven 2 şarkısının yanında harvester of sorrow; leper messiah bile kat be kat iyi kalıyor.
Metallicanın reload albümünde bulunan ballad şarkı grup the unforgiven ile ballad olması dışında hiçbir konsept bağlantı olmadığını açıklamıştır black album sonrası metallicanın ürettiği sanatsal değeri olan nadir eserlerden biridir.
The Unforgiven iii ile arasında çok kaldığım enfes ReLoad albümünün 4. şarkısı. ReLoad albümünün boş bir albüm olduğunu düşünen bu şarkıyı tekrar dinlesin. i'den kesinlikle kat ve kat güzel ama iii ile arasında kalıyorum. iii daha duygusal, daha iyi veriyor o hissiyatı ama ikisi de eşit hemen hemen.
bu aralar the unforgiven'e göre daha çok beğenmeye başladığım efsane şarkı.
Sevilmemesi imkansız olan metallica eseri.üçlemenin bence en iyisi.
Metallica' nın en iyi şarkılarından birisi birincisi de mükemmeldi ikincisi de.
en sevdiğim metallica şarkılarından biri olmasına rağmen çok az canlı performansı var, kimse de sevmiyor sanırım. neyse beni aşkımla yalnız bırakın, I'll take this key and I'll bury it in you demiş adam daha ne desin yavv (ingilizce biliyormuş gibi yapıp sözlükten kız düşürmeye çalışmalar v2)
Unforgiven serisinden en sevdiğim.
unforgiven serisini ilki hariç ve load albümünden sonraki parçaları genelde çok eleştirilir metallica'nın ama bence en iyi şarkılarından biri. yürürken , koşarken kulağımdaysa eğer beni bir şekilde klip çekmeye zorluyor *
eskimeyen enfes şarkılardan biridir.
dinlerken "ben kimim? neden dünyaya geldim? hayatım neden bu kadar boş?" sorularını kendinize sormanızı sağlayan ve ufak çapta depresyon yaşatan şarkı.
birincisi kadar duygulandırmayan metallica şarkısı.

kirk ün solosundan sonra son nakarat öldürür.
unforgiven ların en üstü en duygu geçireni en iştahlandıranı ve en kalitelisi.
duygulandıran metallica şarkısı.
müziklerin eskimez olduğunu kanıtlayan bir metallica efsanesidir.
kesinlikle dünyanın en güzel şarkıları arasında olmalı. unforgiven serisinin zaten tartışmasız 1.si.
(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=QTLhmnC2eU8)
Unforgiven 2 cover.
üçlemenin, adında da olduğu gibi en iyi 2. şarkısıdır.

ancak can alıcı bir noktası vardır.

the unforgiven'ın nakaratı "unforgiven" kelimesi ile biterken, the unforgiven ii'de "unforgiven too" ile biter.

(bkz: büyüksün james)
Üçlemenin kesinlikle en iyi versiyonu.
serideki en güzel şarkı budur.
ergen unforgiven"ı.
the unforgiven serisinin 2.şarkısıdır.1e göre daha kararlı daha serttir.the unforgiven serisinin haklı verilmesi gereken şarkısıdır.
Edit:1i daha çok seviyorum orası ayri.
Edit2:2daha güzel be.
Metallicabyrequest oylamasında the day that never comes'ı geçerse, sms oylamasına sunulup 13 Temmuz'da çalınabilme şansı olan şarkıdır. Tek live versiyonu 2009'daki mtv ödüllerindedir.
13 temmuz 2014 metallica istenbul konserinde çalınacak şarkı. Oylarla seçilmiştir.