bugün

2010 amerikan yapımı aksiyon komedi aile türlerindeki filmdir. Jackie Chan başrolde.
Jackie Chan'in başrolde olduğu, klasik bir amerikan aile komedisi.

---spoiler---

Jackie Chan burda "bob" adlı gizli cIa karakterini canlandırmakta. bir bayanla ilişki içerisinde ve bu bayanın ikisi öz biri üvey olan 3 tane çcouğu vardır ki, bunlar bütün amerikan filmlerindeki gibi bu potansiyel üvey babaya kıl gitmektedirler. ayrıca bunların hiçbirinin bob'un ajan olduğundan haberi yoktur. bizim bob ajan olması sebebiyle, peşinde aygır rus adamları vardır. evin afacan ortanca cocuğu ian, bob'un bilgisayarından bir dosya indirir. bu rusların bob ve ailenin peşine düşmesine neden olur. bundan sonrası klasik çekiçenvari hareketlerle bezeli aksiyon-komedi sahneleriyle geçer. bob'un gizli ajan oyuncaklarının da desteğiyle bu rusları (ruslar yine bir amerikan filminde öcüdür)aile ve bob birlik olarak altederler. konu budur.

oyunculukların en iyisi filmin en şirin çocuğu (Alina Foley) nora'nınkiydi kanımca. bu şekerpareyi her gördüğümde "yirim seni ben" dedim. evdeki en gıcık karakter olma zorunluluğunun üstesinden gelen de yollu farren (Madeline Carroll) karakteriydi. tam dayaklıktı. filmin başrolünde olan Jackie Chan ise gözüme yaşlanmış gözüktü açıkçası. eskiden sıklıkla bu adamın filmlerini seyrederdim. sonradan bir düşüş oldu kendisinde ne yazık ki. bu film, eski filmlerine oranla çok kötü bir film.

---spoiler---

zaman geçirmek için izlenebilecek, vasat diyebileceğimiz bir komedi aile filmi.
kamera arkası bile komik olan film, jackie nin "ingiliz dilinden nefret ediyorum" demesi çok iyiydi *
görsel