bugün

Punisherın last of us part 2 yi döveceği vs.

Yıllar sonra punisher oynamak istedim ve oynadım. Dostum bu oyunda tanıdık gelen bir şey var. Lan bu last of us part 2 değil mi?

Hemde sikim sonik ölen arkadaşının ismini söylemesine kadar.

Mafialar arkadaşlarından biri ölünce muhtemelen her franky mafiadır. Franky is down diyor. Tabi the punisher daha eski bir oyun muhtemelen last of us part 2 bu oyundan esinlenmiş.

Ki punisher da biz gerçek anlamda bir avcıyız. işkence edip düşmanları sağa sola fırlatabiliyoruz.

Kesinlikle punisher daha güzel.

Ayrıca her eski savaş oyunu gibi en zorunda oynasam bile zor olmuyor oyun. O yönden beni kazandı.

Ki yapay zeka da aptal değil. Yani çoğu oyundan iyi yapay zekası. En azından ben savaşırken günümüz oyunlarında göremediğim çatışma deneyimini aldım.

Eskiden bu oyunu punisher karakteri için severdim şimdi ise bir şaheser olduğu için tekrar seviyorum.
bro punisher manyak oyundu last of us 2 yi oynamadım o yüzden şuanlık punisher diyorum belki ilerde fikrim değişir dediğin gibi yapay zeka kötü özellikle naughty dog oyunlarında berbat hatta geçenlerde last of us 1 oynarken daha ilk bölümlerde bize eşlik eden 2 tane kadın var ben düşmalarla çatışırken bön bön etrafa bakıyorlar uncharted oyunlarında da aynı hata var ben ps 3 klasiklerinden örnek veriyorum belki sonraki oyunlar iyidir fikrim yok.

punisher oynarken çok fena eğlenmiştim özellikle orman bölümünde bir yılan vardı onu kullanarak orada interrogation yapabiliyorduk.
saçma sapan bir versus. karşılaştırılan oyunların türleri dahi birebir aynı değil. üstelik naughty dog oyunlarının yapay zekası kötü diye neye dayanarak yapıldığını bilmediğim eleştiriler olmuş. tlou part 2'yi oynamadıklarını farz ederek güldüm geçtim. tlou part 2'de öldürdüğünüz her npc'nin bir adı var ve öldürdüğünüz zaman o npc'nin arkadaşlarının verdiği tepkiler öyle gerçekçi ki gerçekten o düşmanı öldürdüğünüze üzülüyorsunuz. düşmanların verdiği tepki süreleri, yanınızda birlikte yol aldığınız arkadaşların çatışmalarda verdiği reaksiyonlar... ses tasarımı, mekan ve bölüm tasarımlarını saymıyorum bile. tlou part 2 hikaye anlamında birinci oyunun yanına bile yaklaşamaz ancak teknik anlamda oyun dünyasının zirvesidir.
doğrudur ama bu saydığın şeyleri metal gear solid 3 2004 yılında başardı ve ismi yok diye kimse tarafından siklenmedi oyun dünyası gerçekten çok ikiyüzlü. phantom pain çıkacağı sıralar yeri göğü inlettiler mgs markasını hiç duymayan adamlar bile çıldırdı yılın oyunu geliyor diye dergilere kapak oldu peki sonuç ne rezil bir oyun.

hatta düşmanı öldürdüğümüze üzülme mevzusunu en iyi yapan oyun mgs 3 dü çünkü hayatımda ilk defa bir boss savaşını kazanıp aynı anda yenildim.

ayrıca ben karşılaştırma esnasında tlou 2 yi karşılaştırmaya dahil etmedim dostum oynamadım bile ve bilgimin olmadığı konularda fikir sunmam sadece naughty dog un işlerinden örnek verdim. sadece naughty dog un ps 3 klasiklerine eleştiri yaptım ve ben bu oyunları çok geç oynadım ve beklentimi karşılamadı çünkü insanlar çok şahane oyunlardan bahsediyorlardı ben nereden bileyim uncharted oyunlarının hep birbirini taklit edeceği ve tlou nun sonunun tatmin edici olmadığını. yaptığı iyi şeyler var tabiki de yok demiyorum mesela joeli iyileştirmek için uğraştığımız kısım feci derecede iyiydi mantık hataları da var (21.ci yüzyılda her yerde ok olması) ama olsun ona rağmen ps 3 ün en kaliteli oyunu gerçi ben fanboy olduğum için mgs 4 de diyebilirdim ama objektif olmaya çalışıyorum * .
Bu arada punisher da öldürdüğümüze üzülmediğimizi kim söyledi.

Adam diyor lütfen öldürme beni bir ailem var diyor.

Önce bir üzülüyorum. Sonra benim de ailem vardı lan diyip boynunu kırıyorum.

Çok derinliği olan bir oyun.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.