1. 1.
  bu yılın başlarında dikkatle takip ettiğim ancak ondan sonra haber videolarını izlemek için tıkladığımda ilk önce fox movies'in reklamlarını zorla izlettirdiği için yeter lan dediğim gazete. arşivleri geniş ve fox news in aksine zaman zaman abd nin tutumlarını da eleştiriyorlar. bu tutarsızlığı anlamak mümkün değildir efem
  1 ... goliath
 2. 2.
  14 Eylül 1987 tarihli gazetesi'nin ağırlığının 5,5 kilonun üzerinde olduğu biliniyor. bu haliyle dünaynın en ağır gazetesi olmuştur kendileri.
  ... chemsuk
 3. 3.
  1851 yılında henry j. raymond ve george jones tarafındankurulan gazete, 1896 yılında yahudi yayıncı adolph ohcs tarafından satın alındı.torunu olan arthur ochs sulzberger jr. gazetenin yayıncısı ve genel müdürüdür.
  1 ... fashiondesigner
 4. 4.
  genelkurmay başkanlığına hükümete hizmet edin diye uyarıda bulunup halt ettiğini sanan cinsel organ. onlar yazıyor müjganla ben gülüşüyoruz.
  ... jelibonur
 5. 5.
  gün itibariyle internet erişimi ücretli olan makalelerini artık ücretsiz olarak yayımlama kararı alan gazete. şimdilik ,1851-1922 yıllarındaki ve 1987'den günümüze gelen arşiv de dahil olmak üzere, sistemin tümüne erişim ücretsiz olacak. 1923'le 1986 yılları arasındaki arşivdeyse bazı kısımlar hâlâ ücretli.
  http://www.times.com
  1 ... dalton ana
 6. 6.
  1851 den günümüze kadar olan tüm sayılarına online erişilebilen gazete. hatta bunların içinde anahtar kelime ile arama bile yapılabiliyor. ancak kötü yanı şu ki 1920 den sonrasını araştırmak için paralı üyelik gerekiyor. ahan da linki;

  http://query.nytimes.com/search/query?srchst=p

  ps: ataturk, armenian, genocide, abdulhamid, world war gibi kelimeleri aratmanızı tavsiye ederim.
  2 ... cekingen
 7. 7.
  15 haziran çek cumhuriyeti maçının ardından yorumlarda bulunmuş olan gazete.

  'Hakem, kaleci Volkan'ı mağara adamı şiddetiyle bir rakibi yere fırlatmasından dolayı oyundan atmakta tamamen haklıydı. Türkler, zafer anında bile rezilliği tasvip etti.'

  http://www.milliyet.com.t...ate=17.06.2008&ver=34
  1 ... helix
 8. 8.
  1851'den itibaren bütün arşivine erişilebilen; cumhuriyet,hürriyet,milliyet gibi köklü olmak iddiasındaki gazetelerin bakıp bakıp hizaya gelmesi gereken gazetedir. ama yok onların götü böyle arşiv filan yayınlamaya yemez. genç kuşağın darbe sonrası "kahraman ordu" diye geri vites manşetler attıklarını görmesi onların hiç mi hiç işine gelmez.
  1 ... semensima
 9. 9.
  zaman gazetesinin the new york eyaletinde çıkan tamamen ingilizceye çevrilmiş edisyonundan oluşan amerikan baskısı. imtiyaz sahibi fethullah gülen ve çok tuhaftır ki künyesinde başka bir adamın adı yazıyor. zaman gazetesini ters çevirip bakınca ismini namaz olarak okuyabiliyoruz. farklı okumalara açık olması yönünden zaman'la gene benzeşiyor. tersten lambaya tutup bakınca semit oluyor yani semitizm. gazetenin finansörlerine bakınca şok oluyoruz çünkü herkes bobby herkes melody (çünkü kadınlara da editöryal ağırlık veriyorlar), yani bir tane joel yok. şimdi sonraki şoka hazır olun elimizde ne var? semit. peki the new york'un analgramı ne? i n a t. ve a n t i. yani "inadına anti semitizm". işte fethullah'ın düsturu. sonuçta yahudinin diyarında dünyaya kafa tutan muhteşem bir gazete.
  not: ekşisözlük'ten alıntıdır.
  ... anything is possible
 10. 10.
  amerikan ingilizcesinin en duzgun ve en iyi haliyle kullanıldıgı amerikan gazetesi.
  1 ... syme