bugün

Sanırım ilk sezonunu izlemiş daha sonra bana git gide sıkıcı geldiğinden bırakmıştım bu diziyi..
Bu diziyi de 2 ya da 3 sezon izledim, sonra sıkıldım. Vikings gibi bir şey zaten.
ulan neden final, neden biter..
ah be..
qq stiorrası..
baban sana kraldan hatır rica şehri yönetmen için rıza koparmış, reddedip babanı rezil ettin.

brida denen leş karakter öyle bir sahneyle sempatik hale geliyordu ki okla vurdun.

koskoca o dönemin önemli savaşçısı udreth'e soytarı, senin bana verebileceğin bir şey yok dedin.

bugüne dek neyi becerdin de bu hava aq kızı seni.
bir adamın olacaksa, lord aldhelm gibi olacak be.
aslan parçası.

adam mercia krallığı uğruna kendini adıyor adeta. *
yeni sezon mu? gerçekten mi?
laaağğnnnnn
Bebbanburg rüyası sona erdi sanırım.
dincilere savaş bayrağı açmış kahraman uhtred! *

--spoiler--
-kazanabilir miyiz uhtred?
-bunu ancak tanrı bilir.
-gerçekten mi?
-tabi ki şaka yapıyorum, gidip görelim.
--spoiler--

ve unutmadan uhtred'in eş olarak aldığı hatun 3 bölüm yaşamaz.
ilk sezonu başladığım gün bitirdim, güzel izlenebilir.

konu ağır ilerlemiyor.
aksine 8 bölüme birkaç sezonluk olay sığdırmışlar diyebilirim.

net akıp gidiyor.
şaşırtıcı olan bu dizi neden bu kadar az ilgi görmüş.
ilk bölüm itibariyle gayet akıcı giden, sıkmayan, keyifli bir sakson-viking mücadelesini konu edinen dizi.
Başrol utrecht mi neydi salagin sürekli birilerinin pesinde koşup yardima gitmesiyle sürüklenen dizi.

Sözde babasinin intikamını alıp kaleyi ele geçirmekti beceriksiz.
güzel ve seyir sevki olan bir dizi. konu da hiç ağır ilerliyor diyemem. aksine iki sezona 4 sezonluk olay sığdırılan bir dizi. tuhafıma giden, yürekli ve cesur ana kahramanın daha 2. sezon ortasına geldiğinde yani yaklaşık 10 bölümde 4. kadına aşık olup götürmesi durumudur. dizi 2 sezon daha devam etsin ingilizlerin soyu bu adamdan devam eder, damızlık olur.
vikings'te ingilizlere gömçüttüler diye iade-i itibar dizisi yapalım kafasında yapılmış bir dizi.

izletiyor kendini tamam ama tarihi gerçeklikle gram alakası yok.

kutsal ingiltere yüce krallar falan, propaganda dizi resmen.
GoT ve Vikings kadar popüler olmamasına şaşırdığım tarihi dizi. Her sezonu mükemmel.
çok çok başarılı olmadığı halde izlerken bir şekilde akıp giden bir dizi. dan ve ingiliz hezeyanları ve iki kültür arasında kalmış cesur, yakışıklı bir savaşçı üzerine kurulu.
Henüz taze bir dizi olduğu zamanlardan beri izlediğim ve beğendiğim ortalama bütçeli ama başarılı bir dizi. Hiç güzel kız yok sadece...
Sinir krizleri gecire gecire bitirdigim dizi,utreht ne mal adamsin sen ya.
yeni çıkan 4. sezonu ile gönlüme taht kurmuş dizidir kendisi. vikings dizisinin 6. sezonundan sonra ilaç gibi gelmiştir.
Bayılıyorum bu diziye sizi alıp başka dünyalara götürüyor.
Yeni başladığım dizi.Tabiki bir vikings değil fakat ilk bölümü ile bir heyecan yaratıyor.
Game of thrones ı bugün 3 haftalık bi süreçte peşpeşe soluksuz izleyip bitirmemin ardından acaba başlasam mı diye düşündüğüm dizi.
izleyenler tavsiye lütfen.
Muhteşem bir tarih dizisidir. Çok kısa olmasıyla beni üzmüştü.

--spoiler--

Leofricsiz olmayacak ama napalım...

--spoiler--
Yarın 2. Sezonu başlayacak muhteşem dizidir.
izlenebilir ama ingiltere'nin diriliş ertuğrul'u resmen.

ingilizler kahraman, asil vikingler kaka.
böyle bir efsane dizinin ilgi görmemesi oldukça şaşırtıcı. sadece bir sezon olmasına bağlıyorum durumu.

Bernard Cornwell kitaplarını ve ingiliz milliyetçi tutumunu sevmesemde adamın savaş anlatım tarzı 10/10' luktur. Bu yüzden dizinin devam sezonlarında yine ilk sezondaki kalitede savaş sahneleri göreceğime eminim.

tek sorun yeni sezonun 2017'de olması...
En az game of thrones veya vikings dizleri kadar tutacak dizi. Bir de bizim tarihi dizilerimize bak karı-kızdan geçilmiyor.
güncel Önemli Başlıklar