1. 10.
  Tek avantajı yönetmeni olan kötü bir propaganda filmi. Peter Berg hatrına izledim yönetmenin kötü filmlerinden. Aksiyonu klişe, sıkıcı, hikayesi klasik propaganda filmleri. izlemeyin.
  ... aveda
 2. 9.
  izlediğim son derece klişe amerikan aksiyon filmi.

  böyle filmlerle büyüdüğümüz için eroinman gibi bağımlı olmuşuz anasını satayım. hop deyince bırakamıyosun bu boktan filmleri. arada bir izlemen falan gerekiyor. ben son 3-4 aydır kasıyorum izlemeyecem izlemeyecem diye, yine geçen gün dayanadım kriz tuttu herhalde, gittim aldım. izledim rahatladım sonra derin bir oh! çektim. ne süper şu amerikalılar, ben de onlar gibi olucam büyünce falan dedim içimden. bir rahatlama geldi.
  bu devirde bile hala ambalaja yatırdıkları paranın binde birini içeriğe yatırmıyorlar ya, helal olsun ne diyeyim. adamlar ihtiyaç duymuyor demek ki. hala alayına gidiyor şu helikopterden helikoptere atlarken şarjör değiştirme esnasında gözüne güneş girince cebinden güneş gözlüğünü çıkarıp takma muadili aksiyonlar. vay bee..

  --- spoiler ---

  adam bi de hulk falan dedi lan muhauha!
  bi siktir git yaa..

  --- spoiler ---
  1 ... bobregini satan adam
 3. 8.
  yine aynı hikaye:
  (bkz: amerikan propagandası)
  izlerken çokca vakit kaybetmişken bir de burda onun yorumuyla zaman kaybetmeyeyim.
  ... colpa
 4. 7.
  film başlangıcında ikiz kulelere olan uçak saldırısını görüp direk kapattığım film. böyle bir saçmalıkla başlayan filmin içerisine dünyanın en kaliteli oyuncularını, en kaliteli senaryosunu koysanız bile beş para etmez kanaatimce.
  2 ... bildiginandaval
 5. 6.
  saçma bir film. özeti şu: amerika süper, akıllı, zeki, insalcıl.
  diğerleri: cani, salak, kafasız.
  bizim cüneyt bile daha gerçekçi be. öyle sahneler var ki.. füzeler, el bombaları 1-2 mt yanlarında patlıyor kahramanlarımızın ve bana mısın demiyorlar. benim bildiğim el bombası 20 metreden adamın kulağını sağır eder. bunlar da hiççç sıyrık bile yok.
  kısaca süpermen veya rambo gibi bir film.
  evet viyetnam'da da siz yendiniz. siz büyüksünüz.
  1 ... uvjb
 6. 5.
  bol bol islamiyetle dalga geçilmiş ve tüm müslümanları potansiyel bir terörist gibi göstermiş bir film.
  ... uvjb
 7. 4.
  ing. krallık

  (bkz: the united kingdom)
  1 ... gardi
 8. 3.
  Danimarkalı yönetmen Lars Von Trier'ın 1994 ve 1997'de 2 seri olarak çektiği, bir hastanede yaşanan paranormal olay ve ilişkileri konu alan ürkütücü, psikolojik gerilim dizisi... Bir TV kült klasiği.
  1 ... beatrice lea
 9. 2.
  tanım: suudi arabistan'da geçen bir film. yorum:

  --spoiler--
  Çetrefilli bir mevzuu aslında bu filme yorum yapmak.

  Bir aksiyon filmi açısından bakarsak, izlediğim en gerçekçi ve sürükleyici aksiyon filmlerinden biridir kesinlikle. Children of Men deki efsane çatışma/kovalama sahnesi gibiydi özellikle sonu, bu da insanın kanını donduruyor elbet. Belirtmeden geçemeyeceğim ki Call of Duty 4 oyununun neredeyse aynısı idi bahsini geçtiğim sahneler, sanki aynı yerde üretiliyor bu fikirler diye düşünmedim değil. Oyuncu kadrosu (Jamie Foxx'u sevmem o ayrı), müzikler vs. dediğim gibi nefes kesiciydi.

  Propaganda kısmına gelirsek; empatiden yoksun olduğu bariz olan film yapımcılarının/senaristlerinin islam hakkındaki gizli göndermeleri canımı sıktı oldukça. Dünya'nın polisi A.B.D.'nin yeni düşmanı (eskisi Komünizm vs. idi) Terör ile savaşma kisvesi altında aba altından sopa gösterme amaçlı bir film olduğu besbelli. Tabii muhteşem Amerikan Özel Ekipleri, "kanınızı yerde bırakmayacağız" tarzı kendi milletini tatmine yönelik söylemler, babası ölmüş çocukların istismarı gibi şeyler de var, zaten görmesek şaşardık.
  Aslında karşıdakini tam tanımadan yorum yapma durumu bu, gerçi amaçları zaten objektiflik değil de kendi "avam"larına hitap edebilmek, eminim ki bunda da başarılı olmuşlardır.

  Bu iki bağlamdan bakarsak; türünün gereksinimlerini karşılayan bir film, ama tedirginlikle izledim bir müslüman olarak. Sinemayı propaganda aracı olarak kullanan içi boş Hollywood tayfası yüzünden artık yedinci sanata ilgim de azalıyor desek yeridir.

  Hemen şöyle konu olarak derin, başarılı bir bağımsız sinema filmi izlemek ilacımdır.
  --spoiler--
  ... paradigma
 10. 1.
  michael mann'ın yapımcılığını üstlendiği, başrollerini jamie foxx, jennifer garner, chris cooper ve jason bateman'ın paylaştığı aksiyon filmi. nisan 2008de gösterime girmesi beklenen film oscar ihtimali doğduğundan dolayı oldukça öne çekilmiş. amerikada 28 eylülde, ülkemizde 9 kasımda gösterime girecek.

  fragmanları için;
  http://www.apple.com/trai...sal/thekingdom/index.html
  ... zebellah