bugün

Serinin en iyisi. Elf ordusu ağızları açık bırakıyor görsel

Kimse elflerin savaşmasını beklemiyorken, aniden cücelerin üzerinden atlayıp saldırmaları bir harika..görsel

Ve thranduil çok karizma, 10 tane ork'un kafasını bir anda kesişi, geyiği ile ihtişamla yürümesi..görsel
Thorin reisin ölüm sahnesi yürek yakar.
görsel
extended versiyonunu izledikten sonra kesilen sahneler için yazık olmuş yorumunda bulunduran film. özellikle hobbitlerle cücelerin birbirine girdiği sahnede yok artık bunu mu çıkarttın dedim o sahneleri kim kestiyse. diğerlerinin gerisinde kalmış olsa da extended olarak güzel filmdir. sinemada izlediğimde çok beğenmemiştim.
sinemada izleyemediğim serinin tek filmi. 3d tv alma nedenim.
Bir film. Bu filmde thorinin babası ortalıkta yoktu. Oğluyla ne karşılaştı ne de gandalf thorine babasının mesajını iletti. Thorin öldü gitti öylece. Hani bu adam babasının ölmediğine inanıyordu. Nerde karşılaşma sahnesi. Adından bile söz etmediler. Noldu öyle?
beklentilerin ilk üç seriden dolayı yüksek olan film. yani bende öyleydi. film zaten iyi ama hollywood da çoğu iyi filmde cgi lar belli olmaz. yani belli olmaz derken rahatsız etmez. gerçek gibi gelir insana.

ama bu filmde devler bariz çizgi gibiydi. ve legolas ın sahneleri kara murat filminden beter. keşke böyle olmasaydı. ilk 3 filmde bunlar yoktu. zamanla iyi olması gerekirken nasıl kötü oluyor anlamak güç.
extended sahneleri dışında kalan, silinmiş ve filmin hiç bir versiyonunda yer almayan sahneleri de yayınlandı.

http://www.thewhitetree.o...asindan-silinen-sahneler/
büyük heyecanla izlediğim; ancak beklentiyi çok yüksek tuttuğumdan mıdır nedir biraz hayal kırıklığına uğradığım film. lotr serisinden sonra açıkçası yetersiz buldum. kaldı ki arada 10 yıllık bir teknoloji farkı olduğu düşünülürse...
extended versiyonunda yer alan tüm kesilmiş sahneleri türkçe altyazılı olarak şu sayfada bulabilirsiniz:

http://www.thewhitetree.o...n-sahneleri-tr-altyazili/
elflerin, cücelerin kafalarına basıp orkların üzerine üşüştüğü sahnesi güzel olan film. tabii galadriel'in sauron'u dehlemesi de güzeldi.
geçen yılın hayal kırıklığı yaratan filmidir.

peter jackson bildiğin basit film çekmiş.

galadriel - saruman - elrond üçlüsünün sauron'u postalaması dışında pek güzel bir şey yok filmde.

https://vine.co/v/O0hnEBvprX3
Toprak delen org canavarlarinin koca daglari delip delip sonra iki cuce boyunda olduklarini gorunce "peter sikeyim yapacagin basyapiti" dedigim film. Aminin canavarlari dagdan cikarken bir elleri dag kadar, ciktiktan sonra 1.95 boy? Nasil insanmissiniz lan siz?

Allahsizlar...
ikinci filme göre daha iyi ilk filme göre daha kötüydü ayrıca bu cücelere acayip kıl oldum kendilerini bilmiş tavırları hareketleri fln neyse artık yüzüklerin efendisine gönül rahatlığı ile başlayabilirim.
spoiler vercem ona göre bak
onu bunu bilmem de hani o elflerin cüce kalkanlarının tepelerinden yükselip orklara uçuşu,- ki o altın altın parlayan orduların görüntüsüne değinmiyorum bile- legolas beyefendiciğimizin taş köprüde estetik sekişleri uçuşları kaçışları, bi de thorin le bilbo nun veda sahnesi aklıma yerleşti. thorin in gülümsemesi çok güzel böyle içten içten adam ne oynadı filmde beh. ayrıca o altın deliliğinden dönüşü de nefsi mücadelede bence örnek teşkil ediyör. tauriel ın da gözünün önünde gitti o çocuk ona da ağladım yazık. kızda da ne çıkmaz can varmış arkadaş yerden yere vurdular da ölmedi bünyesine sağlık. o ejderhayı öldüren de aslında çok nitelikli işler yaptı ama star havası yok parlayamadı bi türlü insan diye mi artık niyeyse. devin üstüne tekerlekli at arabası şeysiyle uçuşu çok hoştu ama tam bir kahraman baba modeli brava. bi de o arken taşı en son kimde kaldı?
malum platformlara düşmüş filmdir. bizim gibi orta dünya fanları olarak candır, ciğerdir.
hobbit kitabına oranla çok fazla değişiklik barındırması sebebiyle beni kızdıran, keyif verse de tatmin etmeyen film. fazlaca senaryo boşluğu var, savaş sahnesi açılış olarak verilip sonrası sadece cüce kardeşlerimizin 2'li mücadelerine ayrılmış. sonrasında ise kartallar gelip olayı kotarıyor. ya peki arada geçen süreç neden yansıtılmadı? merdivenlere karşı fizik ötesi bir tırmanış yerine bu öğelerle beslense idi daha iyi olmaz mıydı?
şimdi ben filmin sonundan şunu anladım: hani hem lotr serisinde hem de hobbit'te bahsi çokça geçen "kahramanların götü sıkıştığında kartallar gelip herkesi kurtarır" muhabbeti var ya, hah işte bizim çok sevgili hınzır p.jimiz peter jackson buna o kadar çok inanmış ki, filmin sonunda bilbo "eagles are coming" diyor ve p.j'nin hayal dünyasında kartallar, bu boktan filmi de alıp kurtarıyor, kurtarmak ne kelime uçuruyor ve birden herkes filmi beğeniyor diye düşünüyor. çünkü the eagles are coming amk.

vallahi adam çözmüş.
özellikle elflerin, cücelerin üzerinden zıpladıktan sonra nereye uçtukları merak konusudur. ha bir de bir legolas vardır ki aman tanrım didim! adam bildiğin cüneyt arkın. bir kılıç fırlatmalar düşen taşlardan zıplaya zıplaya yukarı tırmanmalar filan sonra yetmez gibi orc öldürmeler. olaylar olaylar. en olayı da thranduil ile thorinin ergen ergen birbirlerine diss atmalarıdır.

özet: komik bir filmdir. iyi güldürür. tavsiye edilir.
ilk iki filmi tamamlayıcı nitelikte çekilmiş bir film. bundan 10 15 yıl önce ramazan bayramında çağrı filmi 20 parçaya bölünür yayınlanırdı. asıl film tek parça. bu da onun gibi. asıl film tek parça ama 3 parçada izledtip yüzüklerin efendisinin kaymağını bir güzel yediler. tek filmlik bir seriden kısaltılmış kısımları uzatarak 3 film yapmak aslında akıllıca ama yine de tüketici olarak kazıklanmış hissetmekten kendimi alamıyorum. neyse ki sinemada izlemedim. diğer boyutlarına gelecek olursak hiikaye ortada toplanamamış. bazen acaba lotr izlemesem bu filmde anlamadığım sahne olabilir miydi diye aklıma geldi.

yeni seri olarak elfler gelirse -ki ufukta öyle bir şey yok- lotr'la başlamış efsaneyi muhteşem bir şekilde bitirebilir diye düşünüyorum.
görsel
savaş sahnelerini kısa buldum. yalnız thorinin savaş alanına çıktığında gaza gelip elimdeki kolayı havaya kaldırıp "thoriiin" diye bağırdım. allah'tan salonda 5-10 kişi vardı da kimse görmedi.
bok gibi filmdir.
filmden cikinca filmin yonetmenini inanamayip kontrol ettim.
peter holywood filmi cekmis resmen.
kucucuk kitabi uzatmak icin sikmisler hikayeyi.
seriyi ikinci filme kadar izleyip birakin, benim icin 3. film yok cunku.
extended versiyonu sabirsizca beklenendir. -alfrid, donun görünüyor.-
peter jackson'ın eline yüzüne bulaştırdığı film.
eleştirmeye nereden başlayacağımı bilmiyorum. çok canım sıkılıyor sözlük. o güzelim the hobbit serisi ne hallere düştü. sinirden kendimi sikicem.
amına koyayım, götünden element uydurdun hadi tamam ama bu kadar da kitaptan kopuk olunmaz ki ya! milyonlarca hayranı var lan bu serilerin. hadi ilk filmde biraz derli toplu gittin ama ikincisinde cüce ile elf'i aşık ettin lan birbirine?! böyle dava mı olur dalyarak! tamam dedik, sineye çektik, orkları kuytuorman'a götürdün lan!? sikimin kenarı. ne işi var orkların oralarda dalyarak!
thorin, fili ve kili neden öyle öldüler?! ölümleri bari kitaplardaki gibi savaş meydanında yiğitçe olsaydı.
tam savaş başladı, ordular birbirine giriyor; dünyanın en silik karakteri alfrid çıkıyor karşına. lan sikeyim alfrid'ini ya. bu ne alfrid sevgisidir arkadaş! kızına al.
bir iki etkileyici sahne yoktu diyemem. elflerin orklara, cücelerin üstünden saldırıya geçişi mesela iyiydi. cücelerin de orkları görür görmez arka mahalle abisi gibi koşarak dalmaları ayrı bir güzellikti.

ben ki ortadünya'yı cumhuriyet tarihim gibi iyi biliyorum, bu filmden de spoiler yedim ya; kafamı sikeyim. ben nereden bilebilirdim one on one bir kavgada yitip gideceğini thorin'in..

edit: ya beorn?! sinirim geçmiyor lan. skin changer efsanesi bir karakter, filmde 2 dk'lık sahnesi var. lan göt peter, beorn olmasaydı cüce mi kalırdı ortada?!

edit: thorin'in cenaze merasimi nerde anasını siktiğim peter jackson'ı!?? nerde ha? kitapta efsane bir savaş sahnesinden sonra kalkanı paramparça olarak ölen bir yiğit var, ama burada, sikko bir ölüm.. kitapta dağın kalbine gömülüyor arkenstone ve orcrist ile birlikte gömülüyor. hatta bizzat bard ve thranduil de orada.

edit: !!!!! bak duramıyorum. nerde lan kralın taç giymesi?! dain? erebor? gölkentte yaşananlar?!?! hiçbir şey yok amına koyayım. bu üçlemeyi beğenenin kafasını sikeyim afedersiniz.