bugün

görsel
görsel
2019 yılı Aralık ayında Çin in Vuhan şehrinde başlayan yeni nesil koronavirüs ile başlayan sürecin ismi. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak ve 2030 yılında herkes hiçbir şeye sahip olamayacağı ama her şeyi kiralayıp çok mutlu olacağı döneme girecektir.
(bkz: Komple teorisi)
Günümüzde yaşanan olayların özetidir. Kurgulanmış olaylar ile kaos, hastalık ve ekonomik krizlerle insanların " yok mu bir el kurtarsın bizi" diye inlemeye başladığı sırada daha beter bir köleliğin kabullendirileceği oyunlar bütünü en ideal tanımdır.
bazı kaynaklarda "the big reset" olarak da geçer. küreselcilerin dolar'ın defterini dürmesi hadisesi. dünya ekonomik sistemi sıfırlanıp yeniden başlatılırken, amerikan doları'nın yerini imf'in devletler arası para transferlerinde kullandığı para birimi olan sdr* alacak. vatandaşın kullanımına da sdr'nin kripto sürümü açılacak. kısacası maddi paranın tedavülden kalkması ve para basma yetkisinin amerikan fed'inden alınıp küreselcilerin imf'ine verilmesi planlanıyor. aynısının laciverti ve covid-19 da bahanesi olacak.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.