1. 1.
  stieg larssons'ın milennium serisinin aynı adlı romanından uyarlanmış sinema filmidir.
  isveç yapımı olup başrollerinde sven-bertil taube, peter haber, lena endre ve peter anderson yer almaktadır.

  kitabı henüz okumadım lakin film fazlasıyla sürükleyici ve heyecanlı.*
  3 ... whereismywings
 2. 2.
  orijinali var idi (bkz: man som hatar kvinnor)
  -1 ... proton pompasi
 3. 3.
  iyidir, hoştur da insanı izlerken süründürür, hayattan alıkoyar zira iki buçuk saattir. ha gerçekten çok güzel bir film olmuş o ayrı ama kitabını okumadan izlenmemeli.
  ... srqn
 4. 4.
  başrolünde Noomi Rapacein döktürdüğü filmdir.
  ayrıca gelecek yıl noomi rapacela en iyi kadın oyuncu dalında oscar adayı olma şansı olan filmdir. abdde bu yıl gösterime girmesi yoluyla adaylık alabilme yolu açılan filmdir.
  ... elijah snow
 5. 5.
  film über bi film değil. ama kurgu, senaryo, müzik filme öyle bir bağlıyor ki eğer bir filmi değerlendirirken odağı kıstas olarak alacaksak izlediğim en iyilerinden.
  2 ... realdar
 6. 6.
  filmi izlerken sıkılmıyorsunuz ama film, sinemadan çıkınca adamın üzerinde etki bırakmıyor. misal ben inception'dan çıkınca ne yapacağımı bilememiştim kimi arasamda anlatsam diye.
  başroldeki adam çok ama çok yiğit özşener'e benziyor. yiğit özşener bu adamın eline verir ama oyunculukta.
  ... the gunslinger
 7. 7.
  lisbeth salander'ı oynayan noomi rapace'ı gerçekten başarılı buldum.

  film boyunca isveç'in çeşitli güzelliklerini görebilmeniz mümkün. mikael blomkvist'in stieg larsson'un tamamiyle alter-egosu olduğuna karar verdim ben açıkcası. lisbeth, mikael'e deliler gibi aşık lakin bunu asla itiraf etmiyor. zira annesi geliyor aklına.

  "hiçbir zaman aşık olduğunu belirtmemelisin"

  lisbeth'in avukat bozuntusuyla olan malum(malum diyorum bilenler bilir) öcünü aldığı sahne hakkaten de kayda değerdi. lisbeth'in hiç naif olmadığı anlaşılabiliyor. lisbeth ile mikael arasında gerçekten bir senkroni var. birbirlerini müthiş dengeliyorlar. lisbeth'in fotoğrafik hafıza konusuna biraz daha derinlemesine inebilirlerdi. harriet konusunda da olayın biraz genişe yayıldığı görüşündeyim.

  cayman adaları'ysa tamamiyle süperdi. 100 m'den anladım lisbeth'i. noomi rapace gibi birisinin 24'ünde genç bir kızı oynamak için kulaklarını deldirmesi, cesur sahneler barındıran sahnelerde oynaması, o ruhu vermesi iyi oturmuş. mikael'i oynayan michael nyqvist içinse bu seri kendi kariyerinde bir dönüm noktası olacaktır.

  iskandinavya'ya uzanın. soğuk yerlerde düşünce hareketlidir.

  (bkz: flickan som lekte med elden)
  2 ... la paz
 8. 8.
  alakasız yerlerde erotik sahneler girerek adamı irite etmiştir. kitabın konusunun daha iyi sergilenmesi gerektiğini düşündüren ama konusu genel itibariyle iyi olan bir filmdir.
  ... exclusion
 9. 9.
  david fincher tarafından yeniden çekildiği haberinin gelmesiyle daha da sevindirmiş olan millenium üçlemesinin ilk bölümü. haberlere göre de aralık 2011'de beyaz perdede izleyiciyle buluşacak.

  http://www.imdb.com/title/tt1568346/
  1 ... iristomagnetic
 10. 10.
  izleyip kitabına göre oldukça yavan bulduğum filmdir. kitabı okuyanlar filmi izlemesin, filmi izleyenler kitabı da mutlaka okusun ve aradaki deruuun uçurumu görsünler.
  2 ... puerta del cementerio