bugün

ilk sezonu ağır geçen ancak sonrasında coşan dizidir. bilim kurgu severler için kaçırılmazdır. (bkz: belter)lar cara gee ve jared harris aksanları ile muhteşemdir.
bu akşam izlemeye başlayacağım uzay konulu bilim kurgu dizisi.
senaryosu, diyalog metinleri, sistem eleştirileriyle ve görüntü kalitesiyle çok sağlam bir bilim kurgu.
çok sağlam bilim kurgu içeriyor açıkcası yeni bölümünü bekliyorum iple.
amazon tarafından alınmış. 4. sezonu garantilendi herhal. çok da iyi oldu.
geri dönmüş canım dizi. şu an izlemeye değer tek bilim kurgu dizisi.
Bilim kurgunun game of thrones u dur. 1.sezonunda düşük yer çekimde sıvı akışını, kuş uçuşunu görürsünüz. Fantastik öğeler yerine bilimsel altyapı ve gelecek üzerine ayakları yere basan öngörüler içerir. Tek sorun 1.sezon 10, 2. ve 3.sezon 13şer bölüm ve senede 1 sezon yetmiyor aga. Neyse 3.sezon onayını almış en az 5-6 sezon gideri var. + sorayayı taşlamak filminden bu yana çatallı sesini çok beğendiğim Shohreh Aghdashloo un yine uyanık ve nüktedan bir karakteri oynaması.

Müzik yine Ramin djawadi ama tema müzik dışında bi numarasını duyamadım henüz.

Uyarlandığı seriyi okumadım ama 2.sezon finali tahminim

--spoiler--
Güç dengeleri şu şekilde olacak gibi.
Venüste protomolekül temelli yeni bir ırk ve Krallık. Kral ve kraliçeyi zaten biliyorsunuz. Venüs, dünya, Mars, dış kuşak opa,
Jüpiter uydularında ganimette olacak yeni eros benzeri oluşum Mao denen pis herif ve en dıştaki kasap olarak anılan adam johnson ve protomolekülü ilk dünyaya gönderen sistem dışı oluşum. --spoiler--
bir dijital paradır.
bir zamanlarda iyi kazandıran altcoin.
syfy olmasa bilim kurguya aç kalıcağız çok güzel konulu sağlam bir yapım.
2. sezonu ile hızlı bir başlangıç yapan dizi. bu yılın en iyi bilimkurgu dizisi.
merakınızı her daim canlı tutan dizi. olay örgüsü sağlam. bilimkurgu sevenlerin izlemesini tavsiye ederim.
8. bölüm itibari ile nihayet olaya girebilmiş şu 8 bölümün 5 tanesi ölümcül derecede sıkıcı olan dizi.
konumuz space white walkers. yani uzay ak gezenleri.
bir takım sıkıcı ve boktan politik mevzular eklenmeye çalışılmış lakin asıl mesele dizinin başlangıç sekansında insan yiyen reaktor kısmıydı.
nihayet ufaktan anladık o reaktor neydi, kıza ne oldu olaya girebildiler.

bir game of thrones olamaz bu kadar ağır giderse.
o da ağır gidiyordu ama politik mevzular insanı sıkmıyordu, kim neydi derdi neydi belliydi. daha önemli amaçlar vardı.

burda ise dünyalılar gak dedi, marslılar guk dedi, kemerdekiler "dünya bize bakmiir, opa halktır" dediden ötesi yok. hele şu kulubede dominant hintli ile diğer hatunun konuşması "bir dizi nasıl bok edilir" isimli kitapta okutulmalı böyle sıkıcı bir sekans olamaz.

ne o dominant hintli "ben dünyanın en büyük godamanıyım" hissiyatını verebildi ne de o konuştuğu hatun umrumuzda oldu.

inşallah uzay ak gezenleri mevzusunda ilerler. yoksa tırt.
güzel dizi.
ama çok da değil.
olay çok ağır işliyor ve 6 bölümdür daha olaya giremediler.
şu dedektif tamamen işlevsiz ve gereksiz duruyor.
marsın en sağlam savaş gemilerinden birisi böyle keklik gibi dağılıp gidiyor.
dizinin en başında ki kız ne ayak ne gördü? uzayın white walkers ınımı gördü? ne bok olduğu belli değil.
game of thrones u ayıla bayıla okuyan izleyen biri olarak bu dizide ne bok olduğu bana aşırı yavaş ve anlamsız geliyorsa sikerler.
white walkers da gizemliydi ama az buz bişiler gösterdi hep.
bunda ise bir halt yok.
13 Aralık 2015 tarihinde sezon prömiyeriyle ekranlara gelen bilim kurgu dizisi.
Terry McDonough ve Robert Lieberman‘ın yönetmen koltuğunda oturduğu The Expanse dizisinde, senaryo ise Daniel Abraham, Ty Franck ve Mark Fergus imzasını taşıyor.
Başrollerinde ise Dominique Tipper, Steven Strait, Wes Chatham, Thomas Jane ve Cas Anvar gibi isimler yer alıyor.
konuyu kaçırılan kız, arayan dedektif olarak seçmeseydi kendisine biraz daha sıkı takipçi edinebilecek dizi. tabi ilerleyen bölümler ne gösterecek bilemiyoruz.
(bkz: syfy) kanalının 2015 yılında gösterim'e sunduğu bilim kurgu dizisi.
Tanıtım için video linki https://www.youtube.com/watch?v=kQuTAPWJxNo .
güncel Önemli Başlıklar