bugün

Diyaloğun sonunda sit dawn eklenmese, hâl hatır sorma kibarlığı olacak ama olmuyor. Sit dawn işlemiş bünyeye.
ülkecek ne kadar iyi niyetli olduğumuzun göstergesi. bize teşekkür etti diye adamın halini hatrını soruyoruz.
ingilizcenin ingiliççe olduğu dönemleri getirir akla.
ezberci eğitimin sonucudur.
tayyibin berlusconi ile görüşmesi sırasında gazetecilere hitaben size söyleyeceğimiz bir şey var deyip. berlusconiyi hadi önce sen söyle demek isterken, (come here) demesinden kat be kat daha iyi bir durumdur.
4. sınıftan kalma bir alışkanlıktır. dediğimiz kişi türkse anlar halimizden de eğer yabancıysa, işte o zaman karizma yerlerde.
` (bkz: ne diyem mahmut mu diyem)`

ya da ;

` (bkz: carpe diyem başka birşey demiyem)`
daha daha fayn tenks et yu?
alışkanlık yapmıştır.
Bir How old are you diyene fine thanks and you demek değildir.
ingilizce bilmemek ama çeviri yapmak çağrıştırıldı.
refleks olarak verilen tepki .
when i was lise 1. sınıfta iken bir arkadaşın ing. öğretmeni ile ilk diyaloğunda "my name is tohat" (bkz: tokat) (bkz: tokatlı) demesinden daha makul karşılanabilecek durum.
-sir, how are you today?
+i'm okay. you?
-fine thanks and you?
+huh! *
''hey mistır fıstır nays tu mit yu'' demekten çok daha iyidir.
aşifte avrupalıyı götürebilecek insandır.

zira how are you diyene , i am 20 years old diyen adam o gece hatun kişinin cezasını kesmiştir.vücut dilinin önemini tüm ahaliye kavratmıştır.
"you are ( quite ) welcome" demek gibi bir hak yolu varken bok yolunu secmek, olayi "literally" bok etmek.
you are welcome nedir diye sorduğunuz taktir de "buyur abi hoşgeldin" demek şeklinde tercüme etmeleri muhtemeldir.
(bkz: reflekse bağlamak)
(bkz: thank you diyene fuck you demek)
en ingilizce'yi yalayıp yuttum, hatta şu an yalayıp yutamayan acemileri ti'ye alıyorum demenim sözlükçesi.

-hey a, hey a, nasılsın?
+sağol sl*'im, sen nasılsın?
-ben yeni ingilizce kelimeler öğrendim biliyor sunmu*?
+söyle bakalım bir tane sl*'cim
-tamam söylüyorum..... watıs yorneym* ?
+yatta zorleym! heheheh
-aaaa, ama hep böyle yapıyorsun sen a *
karşı tarafın tebessümle karşılayacağı davranış.
uzun bir ingilizce kurs maratonundan sonra gittigi tatil beldesinde turist ile karsılastıgında heyecanlanma sonucu bildigini yanlıs aksetme durumudur bunun tek nedeni dusunmeden hareket etmektir.
+ hi!
- hello!
+ wow sweet! you speak english.
- yes! *
+ what's your name?
- may neym iz hamazan. wat iz yor neym? *
+ i'm tara. how old are you?
- yes! ay em tuventi yirs old.
+ i'm nineteen.
- yu ar veri biituful! *
+ ohh! thank you.
- fayn tenks end yu! yes!
+ pardon me?
- du yu seks? *
selam verene "iyiyim sen nasılsın" diyerek cevap vermek gibi bir şey.