1. 1.
  şahane bir masaj türü. biraz araştırdık, bakalım bigilerimiz doğru muymuş, eksiği gediği var mıymış diye. çıkan sonuç. thai sadece cinsellik içeren bir masaj türü değilmiş. ee bilmemek değil öğrenmemek ayıp.

  seks içeriği olmayan türü, abidik gubidik hareketlerin bir masör/masöz(masör yapıyor mu gerçekten emin değilim. her yerde masöz yazıyordu.) tarafından kişiye yaptırılmasıyla elde edilen bir gevşeme rahatlama seansıymış.

  adını aldığı tayland da oldukça yaygınmış. misal şu videoda gördüğümüz üzere;

  http://www.youtube.com/wa...p;mode=related&search+= acılı verisyonu da varmış.

  bir de bu video var maşallah abimize.

  http://www.youtube.com/watch?v=P1vcIRxxOfw+
  ... tankut kabza
 2. 2.
  tembeller için yoga olarak bilinen masaj türü.
  ... lyras
 3. 3.
  özellikle tayland'da uygulanılan bir masaj türü , adındanda belli olduğu üzere.
  ülkemizde çeşitli merkezlerde uygulanmakta ancak oralardaki kadar başarılı mıdır tartışılır.

  bütün vücuda uygulanılan bu masaj ortalama 2 saat sürüyor, tayland'da özel salonlar var sadece thai masajı yapan. oldukça mistik mekanlar. genellikle ahşaptan odalar var aralarına perde çekilmiş. loş bir aydınlatma mevcut ve pek tabii ülkemize göre fiyatlar oldukça uygun.

  öncelikle thai masajına has bir elbiseleri var. kendi başınıza giymeniz biraz zor zira kol yerine bacağınızı sokmaya çalışmanız olası. uzun , beyaz, oldukça hafif bir elbise. belden kuşaklı.

  yağ falan kullanılmıyor. sert zemine yatırılıyorsunuz. tayland'da masajı yapan kadınların hepsi tapınaklarda eğitim alıyorlar. ben iyi masaj yaparım gözlemler öğrenirim yok yani.

  neyse sert zemine yatırılıyorsunuz, ardından ayak parmak uçlarınızdan boynunuza kadar yapılacak olan masaj başlıyor. can acıtıcı derecede sert bir masaj değil, canınız fazla tatlı değilse elbet. çünkü siz yüzüstü yatarken bacağınızı kırıp üstüne oturmaları muhtemel . genede çıktığınızda dayak yemiş hissine kapılmıyorsunuz. *
  demem o ki ufak vuruşlar, germe ve çekme hareketleriyle masaj yapılıyor.
  amacı ise, vücutta daha iyi bir enerji akımını sağlamak, gerginliği çözmek ve hareket sisteminin daha aktif çalışmasına yardımcı olmakmış. akımı falan bilemem ama gerginliği aldığı bir gerçek.
  3 ... siyahdalya
 4. 4.
  inanılmaz rahatlatan bir masaj türüdür. hatta 5 masaj türü öğrenmiş biri olarak söyleyebilirim ki gerçekten en etkili masajlardan biridir. geleneksel Tayland tıbbının en eski iyileştirme sanatlarından biri olan bu masaj türü; yumuşak doku presi,gerdirme ve eklem manipulasyonlarını içerir.

  thai masajının faydaları:

  -mekanik etkiyle dolaşımı düzenler.
  -lenfa drenajını arttırır. (bkz: lenfa drenajı)
  -sertlik ve yapışıklıkları giderir.
  -rahatlama ve gevşeme etkisi yaratır.
  -nörokimyasal etki ile bazı hormonların salgılanması ve biyokimyasal reaksiyonların gerçekleşmesi sonucu kimyasal ağrı kesicilerin üretilmesi sağlanır.
  -esneklik ve eklem hareket açıklığını arttırır.
  -sakatlanmalara karşı direnç olusturur.
  -homeostazis(iç denge) oluşumuna yardımcı olur.
  -laktik asit ve diğer toksinlerin atılımına yardımcı olur.
  1 ... othranx
 5. 5.
  Her seferinde yaptırıcam diye başladığım ama daha yarısındayken masajın şekli değişen masaj türü. Eğer niyeti bozmazsanız çok rahatlatıcı bir masaj türüdür. 150-200 tayland bahtı civarında uygun bir ücreti vardır.
  1 ... lessismore
 6. 6.
  işin uzmanı tarafından yapılırsa adamı bitirendir. evet.
  ... oytunkaran
 7. 7.
  Ufak bir tayland'lı masöz kadının size güvercin gibi taklalar attırabileceği masaj. Özellikle arkanıza dolanıp belinize dolanıp sağa ve sola kütür kütür döndürünce pelte gibi oluyorsunuz. Tembelleşmiş kaslarınız bu masaj sonrası biraz ağrıyabilir. Yine de tavsiye edilir, vücutta bir enerji akışı başlar, Çok rahatlatır, derin bir uyku moduna sokar.
  1 ... budapest express